Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan”Yabancılara Suyu 10 Kat Pahalıya Satacağım” Demişti, Hakkında Soruşturma Açıldı


Son günlerde mültecilerle ilgili yaptığı açıklamalardan ötürü gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma açıldı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na göre Tanju Özcan, görevini kötüye kullanıyor, nefret ve ayrımcılık suçu işliyor.

Türkiye son birkaç gündür, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından sığınmacılar ile ilgili yapılan açıklamaları konuşuyor. Bundan iki gün önce şehirde yaşayan yabancı uyruklu insanların su faturalarını ve katı atık vergilerini 10 kat daha fazla zamlı ödeteceğini söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün ise kararının arkasında olduğunu ve ‘mültecilerden kurtulmak için’ fazlasını da yapacağını ifade etmişti. Şimdi de bu konuyla ilgili yeni bir gelişme oluştu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından yapılan açıklamalar, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nı harekete geçirdi. Savcılık makamı, sayısız suç duyurusunun gelmesi üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlattı. Konuyla alakalı yapılan açıklamalarda, Tanju Özcan’ın görevi kötüye kullandığı, nefret ve ayrımcılık yaptığı gerekçeleriyle sorguya alınacağı ifade edildi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bunu zaten biliyordu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mülteciler ile ilgili aldığı kararı duyurduğu sırada kendisinin faşist olarak suçlanacağını, hatta olayın yargıya taşınacağını da zaten söylemişti. Kendisinin de hukukçu olduğunu söyleyen Tanju Özcan, yaptığı herşeyin hukuka uygun olduğunu belirterek, hakkında açılacak soruşturmalar ile ilgili de rest çekmişti.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara