Tiktok Canlı Yayını Nasıl Açılır?


Tiktok Canlı Yayını Nasıl Açılır? Son dönemlerde en popüler sosyal medya uygulamaları arasında olan Tiktok üzerinden canlı yayını nasıl açılır? Bu yazımızda sizlere anlattık.

Tiktok Canlı

Bir döneme adeta damgasını vuran fenomen uygulama Vine ile başlayıp hala devam eden kısa video paylaşma akımı TikTok ile hızına hız katıyor. 15 saniyelik videolarla uzun süre konuşulacak akımları ortaya çıkaran TikTok, şüphesiz ki son dönemlerin en başarılı sosyal medya platformlarından biri oldu.

Bu nedenle de çoğu TikTok kullanıcısı, TikTok’dta geniş kitlelere hitap edip gelir elde etme amacıyla yoğun çaba sarfediyor. Özellikle de bu noktada canlı yayınların büyük etkisi olduğunu görüyoruz. Peki Tiktok üzerinden canlı yayın nasıl açılır?

İşte Birkaç Adımda TikTok Canlı Yayın Açma İşlemi

TikTok’ta canlı yayın açmak aslına çok basit. Ancak bunun için hesabınızın bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Gelin hep beraber bu özelliklere bakalım.

Tiktok Canlı

TikTok canlı yayını açabilmek için aranan ilk şart yaş sınırı. Tiktok, Hizmet Şartları kapsamında sadece 16 yaş ve üzeri kullanıcılarının canlı yayın açmasına olanak tanıyor. Bunun dışında 18 yaş ve üstü kullanıcıların canlı yayın esnasında hediye alıp gönderebildiğini de belirtelim.

Tiktok’un canlı yayın açmak isteyen kullanıcılarında aradığı ikinci şart ise hesabın takipçi sayısı. Son gelen güncellemelere göre kullanıcıların canlı yayın açabilmesi için Tiktok’ta minimum 1000. takipçiye sahip olmaları gerekiyor. Eğer TikTok hesabınız yukarıda verilen şartları karşılıyor ise, canlı yayını nasıl açacağınıza geçelim.

Adım 1: TikTok uygulamasını açın.

Adım 2: Ekranın alt kısmında yer alan ”+” simgesine dokunun.

Tiktok Canlı

Adım 3: ”Kamera” seçeneğinin yanında bulunan ”Canlı” düğmesine tıklayın.

Adım 4: Canlı yayın için bir resim ve başlık seçin. Ardından ”Canlı yayına geç” seçeneğine tıklayın.

Tiktok Canlı

Adım 5: Canlı yayın sırasında kamerayı çevirmek, efekt eklemek, yorumları filtrelemek veya 20’ye kadar moderatör eklemek için üç noktaya dokunun.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra TikTok’ta istediğiniz zaman canlı yayın açıp takipçilerinizle etkileşime geçebilirsiniz.


YORUMLAR  1. Sizi sürekli takip ediyorum teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara