500 Metrelik Mesafeye 435 TL alan Taksiciden Açıklama Geldi.


Taksici, Cuma günü öğle saatlerinde ortaya çıkan ve akşam saatlerinde sosyal medyada yayınlanan “500 metreye 435 TL” iddialarına tepki gösterdi. Taksici Hüseyin Keleş, yolcu Ahmet Dursun’un sözlerini doğruladı.

Geçenlerde 500 metrelik güzergah için 435 TL talep eden ve parayı yolculardan alan taksici, sayacın videosunun ortaya çıkmasının ardından açıklama yaptı. İstanbul Bahçelievler’de Cuma günü öğlen 12 sıralarında meydana gelen olayda evinin önünde bindiği takside şok olan Ahmet Durmaz isimli genç, 500 metreye 435 TL ödediğini söyledi. Taksimetrenin videosunu da çeken genç yolcu, ertesi gün şikayette bulunacağını duyurdu.

Olayın sosyal medyada viral olmasının ardından açıklama yapan taksi şoförü, olayın nasıl olduğunu açıkladıktan sonra özür diledi. Hüseyin Keleş adlı bir taksi şoförü, genç adamın sözlerini doğruladı ve taksicinin hatası olduğunu söyledi

“Müşteriyi aldıktan sonra taksimetreye bakmadım. İkitelli tarafından taksiye bindi, ‘Esenler’e gideceğiz‘ dedi. Biraz ilerledikten sonra telefonunu çıkardı kamerayla çekmeye başladı. Telefonla çekmeye başlayınca huylandım. Taksimetre 435 TL’yi gösterince inmek istedi. Ne olduğunu sordum, fişini kestim ve paramı aldım. Sonra arkadaşlarımı aradım, taksimetreye bu kadar zam gelip gelmediğini sordum. Bir yanlışlık olduğunu söylediler. Sonra taksimetre firmasına gittim, 7-8 saat bekledim çünkü orada öyle 3-4 tane daha taksi vardı. 30 senedir taksicilik yapıyorum. Hayatımda hiç başıma böyle bir şey gelmedi”

Taksici: 30 yıldır taksiciyim, ilk defa böyle bir şey yaşıyorum

taksi

Olayın gündem haline gelmesinin ardından açıklama yapan taksi şoförü Hüseyin Keleş, durumu uzun uzun anlattı. 30 yıldır taksi şoförlüğü yaptığını söyleyen Keleş, başına ilk defa böyle bir şey geldiğini söyledi.

Yolcu Ahmet Dursun taksimetreyi böyle kayda aldı

Videoyu Görüntüleyemiyorsanız Buraya tıklayınız…

Hüseyin Keleş sözlerini şu demeçlerle tamamladı:

500 metre kadar bile gitmedik, 435 TL tuttu. İlk açıldığında baksaydım onu görürdüm zaten ama bakmadım. Bazen böyle binde bir oluyor, olaydan sonra kaçacak yer aradım. Bize yakışmayan bir iş. Allah’tan taksiye binen çocuk patrona ulaştı. Patron da beni aradı, gereğini yapacağız. Üzgünüm, parasını takdim edeceğiz. Bizim bir suçumuz yok, taksimetreden kaynaklı. Yerimiz, adresimiz belli. Haklı olan taraf her şeyi söyler. Yapacak bir şey yok. Elinde fiş var, biz de mağduruz. Kendisine, ‘Yeni zam geldi, 2 aydır mazota çalışıyoruz, sen düştün bize‘ dedim”


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir