Akıllı Saatlerden Fiyat Performansın Hakkını Veren En İyi 5 Ürün


Bin lira (1000 TL) altı en kullanışlı akıllı saatleri sizler için derledik. Fiyat performans konusunda öne çıkan modeller…

Akıllı telefonlardan sonra şimdi de akıllı saatler hayatımıza girdi. Sporda ya da günlük hayat aktivitelerimizi takip ederken, akıllı saatler bize yardımcı oluyor. Diğer yönden piyasaya çok sayıda cihaz karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla seçim yapmak da zorlaşıyor. Bu yüzden sizin için 1.000 TL altı akıllı saatler listesi yaptık.

Uygun ve fiyat performansa önem verdiğimiz modelleri derledikten sonra satın alırken dikkat edeceğiniz kriterleri de açıkladık. Yazımızı okuyarak en doğru seçiminizi yapabilirsiniz.

Akıllı Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Satın alım işlemi yaparken her ürünün belli noktalarına dikkat etmek gerekiyor. Akıllı saatleri aslında bir aksesuar olarak göz önüne almak ve bu gözle tasarımına bakmak gerekmektedir. Ancak bu kriter kişinin tarzını ve zevkini ilgilendiren bir kondur.

Akıllı saatlerin öne çıkan bir özelliği de ekranlarıdır. Ekran paneli, ekran çözünürlüğü ve cihaz tasarımı ile de alakalı olan ekran boyutu, satın alma sürecinde incelenmelidir. 1.000 TL altı akıllı saatleri hazırlarken bu kriterleri de göz önünde bulundurduk.

AMOLED panelli bir akıllı saat; doğru rengi verme, kontrast ve pil ömrünün uzun olması ve tasarruf sağlama konusunda öne çıkıyorken, IPS LCD teknolojisi kullanan cihazlar ise daha çok parlaklık ve görüş açısı genişliği sunarak dikkat çekiyor. Ayrıca TFT panel uygun fiyatlı ürünler kategorisinde karşımıza çıkıyor. Bu konudaki tercih de tüketicinin seçimine kalmış artık.

Pil ömrü de akıllı saatler için önemli detaylardan biridir. Cihazın şarjının çabuk bitmesini istemiyorsanız bu konuyu da göz önüne almanızı öneririz. Ancak pil performansı yalnız batarya kapasitesini ilgilendiren bir durum değildir. Özellikle ekran özelliği ve yazılım konusu akıllı saatlerin kullanım süresini etkileyen faktörlerdir. AMOLED panelli ekranlar, iyi yazılımlar ve yüksek kapasiteli piller, cihazların kısa süre şarjla uzun kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Akıllı saatlerin kullanım amaçları arasında spor ve sağlık uygulamaları da bulunuyor. Bu yüzden akıllı saatler; sağlık takibi ve spor uygulamaları konusunda da yeteneklerini ön plana çıkarıyor.

1.000 TL altı en kullanışlı akıllı saatler

Derlediğimiz ürünleri yeteneklerinden ziyade fiyat performans kriterini göz önünde bulundurarak sıraladık. Bunun yanı sıra giriş segmenti uygun fiyatlı saatleri listemize ekledik. Dilerseniz şimdi modellere bakalım.

1 – Amazfit Watch GTS 2 (Mini)

AMOLED paneli bulunan Amazfit akıllı saat; 1.55 inç büyüklüğüne sahip, 354 x 306 piksel çözünürlüğü ve 301 PPI değerinde ekrana sahip olarak geliyor. 220 mAh pil ile satışa sunulan cihaz normal kullanımda tek dolu şarjla 14 gün gidiyor. Ancak yoğun kullanım olunca bu süre 7 güne düşebiliyor. Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisi bulunan ürün, 70’ten fazla spor modu çalışıyor. Ayrıca saatte 5 ATM suya dayanıklı olarak tasarlanmış.

2 – Huawei Watch GT 2e

1.000 TL altındaki iyi akıllı saatler listemizde bulunan bir diğer saatse Huawei Watch GT2e. Özellikle Kirin A1 Wearable işlemcisiyle dikkat çeken bu cihaz, fiyatına bakılırsa iddialı özellikleri bulunuyor. Akıllı saat; 1.39 inç AMOLED ekranı bulunan ve 454 x 454 piksel çözünürlük değeri ile karşımıza çıkıyor. Bu cihaz, zengin sağlık takibi ve spor modu özellikleriyle de dikkat çekiyor. Ayrıca 455 mAh pil kapasitesi ve 14 güne kadar kullanım ömrüne sahip. Diğer yandan Watch T2e, Android ve iOS cihazlarla uyum özelliği bulunuyor.

3 – Xiaomi Mi Watch Lite

Bütçe konusunda dostunuz olan modellerden biri de Mi Watch Lite, Realme Watch ile büyük oranda benzerlikleri bulunuyor. Ekran tarafında Mi Watch Lite, Realme Watch gibi 1.4 inç büyüklüğü ve 320 x 320 piksel çözünürlüğü bulunmakta. Fakat pil kapasitesi 230 mAh olan Xiaomi marka akıllı saat, bu konuda rakibi Realme’den avantajlı duruyor. Spor ve sağlık takibi konularındaysa Mi Watch Lite temel fonksiyonları genel hatlarıyla sunmaktadır. Cihaz, uyku monitörüne ve kalori takibine sahipliğiyle sağlık uygulamaları bulundurmakta ve çeşitli spor aktivitelerini desteklemektedir.

4 – OPPO Realme Watch

Realme Watch; 1.4 inç büyüklüğü ve 320 x 320 piksel çözünürlüğüne sahip ekran bulunduruyor. Fiyat ve segment baz alındığında oldukça ideal değerlere sahip görünüyor. 1.000 TL altı iyi akıllı saatler listemizde olan cihaz 160 mAh pil kapasitesine sahiptir. Markanın açıklamalarına göre 7-9 gün kullanıma dayanıklı oluyor. Cihaz, sağlık ve spor takibi alanlarında da dikkat çekiyor. Realme Watch, Kan-oksijen seviyesi ölçümü, su tüketimi takibi, kalori takibi gibi işlemleri de bulunduruyor. Ayrıca cihazda 14 farklı spor modu da var. Diğer yandan sadece Android işletim sistemi uyumu bulunmaktadır.

5 – Vestel Akıllı Saat

Listedeki en uygun fiyata sahip ürün ise yerli bir markanın ürünü olarak bulunuyor. Vestel marka bu saat 200 TL’lik fiyatıyla gözleri üzerinde çekmeyi başarıyor. Cihaz 1.3 inç TFT ekrana sahip. 64 MB RAM kapasitesiyle de karşımızda duruyor. Saatte uyku takibi, kalp atış hızı ve egzersiz modları gibi özellikler görüyoruz. Cihazın pil performansı da fiyatına göre gayet iyi. Saat, tek şarj dolumu ile 200 saate kadar kullanım ömrü sağlayabiliyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara