Aleyna Çakır Cinayetinin Baş Şüphelisi Ümitcan UYGUN Serbest Bırakıldı


Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi Ümitcan Uygun serbest bırakıldı.

Ümitcan Uygun serbest bırakıldı! Geçtiğimi sene evinde ‘kız arkadaşı’ Aleyna Çakır’ın cansız bedenini ‘bulan’ ve ardından olayın baş şüphelisi haline gelen Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullandığı sırada çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine tutuklanmıştı. Avukatı Ümitcan Uygun’un tahliye olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Aleyna Çakır’ın cesedi ‘erkek arkadaşı’ olduğu iddia edilen Ümitcan Uygun tarafından Ankara Keçiören’deki evinde bulunmuş, olaydan sonra baş şüpheli olduğu anlaşılan Ümitcan Uygun gözaltına alınmıştı. Kısa süre sonra serbest kalan ve suçlamaların tamamını reddeden Ümitcan Uygun’un geçmişte Aleyna Çakır’ı bayıltana kadar dövüp darp ettiği görüntüler sosyal medyada şahsın kendisi tarafından paylaşılmıştı.

Henüz Aleyna Çakır’ın ölümünün üzerinden fazla zaman geçmeden olaylarla ilişkilendirilen Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun da Keçiören’de ölü bulundu. Tüm bu olaylar ve katilin neden hala serbest olarak başı boş gezdiğine ilişkin sorular ve yorumlar gündemi bir hayli meşgul ederken, bir cinayetin baş şüphelisi olarak bulunmasına rağmen hayatına normal bir şekilde kaldığı yerden devam eden Ümitcan Uygun, sosyal medyada ‘uyuşturucu kullanırken’ çekilen görüntülerin paylaşılması sebebiyle tutuklanmıştı.

Ümitcan UYGUN Serbest Bırakıldı

Ümitcan Uygun’un avukatı açıklamasında Uygun’un tahliye edildiğini ifade etti.

6 aydır ‘Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanmak ve Kullanılmasını Alenen Özendirmek’ suçu göz önünde bulundurularak tutuklu olarak yargılanan Ümitcan Uygun’un avukatı şahsın tahliye edildiğini açıkladı. Bu açıklamanın üzerine sosyal medyada bir çok kişi bu duruma ve avukatın bu açıklamasına tepki gösterdi.

Uygun’un avukatı Çağatay Cengiz yaptığı paylaşımda ‘Hukuka aykırı olarak 6 aydır tutuklu olan müvekkilim Ümit Uygun tahliye oldu‘ ifadelerini kullandı.

Baş şüpheli olmasına rağmen ve başlangıçta gözaltına alınmasına rağmen serbest bırakıldıktan sonra 6 ay boyunca tek bir DNA örneği bile alınmayan ve bir anda üzerindeki bütün suçlamaların tamamen düştüğü Ümitcan Uygun’un ayrıca Aleyna Çakır’ın hayatını kaybettiği gece evin yakınlarında duran bir otomobile bindiği de açıkça tespit edilmişti.

Sosyal Medya Üzerinden Bu Duruma Tepkiler Gittikçe Büyüyor!

Sizlerde bu konudaki görüşlerinizi yorumlarda belirterek bizlerle paylaşabilirsiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir