Amazon, Bitcoin ile Ödeme Kabul Edeceği İddialarını Yanıtladı


E-ticaret faaliyetlerinin en devi Amazon, gün içinde duyulan ve gündemi bomba etkisiyle sarsan “Bitcoin ile ödeme kabul edeceği” yönündeki söylentileri yanıtladı. Açıklamada iddialar reddedildi. Bitcoin ve diğer kripto paralar araştırılmaya devam ediliyor denildi.

Dünya devi çevrimiçi alışveriş sitesi olan Amazon, gün içinde dikkat çeken bir iddiayla gündeme gelmişti. “City A.M.” isimli ekonomi gazetesinin şirketteki bir yöneticiye dayandırdığı bu iddialara göre E- ticaret devi, bu yıl içerisinde Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimleriyle ödeme kabul edecekleri iddialerı ile gündeme gelmişti.

İddialar sadece bu yönde değildi. “City A.M.”, Amazon’un kripto para işini yönetecek bir uzman aradığını ve Amazon’un 1 yıl içerisinde kendi kripto para birimini çıkarmayı hedeflediğini de öne sürmüştü. Bu iddiayla birlikte Bitcoin, uzun bir süreden sonra  40 bin dolar seviyesinin üstüne çıkıp yatırımcıların yüzünü güldürdü. Fakat Amazon, geç kalmış olsa da konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Amazon, Bitcoin ile Ödeme iddiaların doğru olmadığını söyledi.

E-posta yoluyla yapılan açıklamada Amazon, Bitcoin ile ödeme yapılabileceği yönündeki iddiaları reddetti. Ama yine de kripto paraları araştırmaya devam edeceklerinin altını çizdi. 

Bu durum gün içerisinde Bitcoin’i 40 bin 600 dolar seviyelerine kadar çıkardı. Haberin ardından Bitcoin biraz gevşeyip 37 bin 500 dolar seviyelerine kadar düştü.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir