AMD Çip Teknoloji Devrine Geçtikten Sonra Etkileyici Sonuçları Açıklandı.


AMD Çip Teknoloji Devrine Geçtikten Sonra Etkileyici Sonuçları Açıklandı. AMD’nin geçtiğimiz yıldan beri teknoloji tutkunlarının ilgisini çeken yeni çip teknolojisi 3D VCache‘nin performans testinde etkileyici sonuçlar alındığı bildiriliyor. Bazı yorumcular bunu farklı bir açıdan değerlendirse de uzmanlar 3D VCache’nin çok şey vaat ettiğini söylüyor.

Dünyanın en ünlü bilgisayar işlemcisi üreticilerinden biri olan AMD, son teknoloji ürünlerini sergilemeye devam ediyor. Bu günlerde oyun sektöründe çok ses getirecek teknolojisini ortaya koyan AMD, şimdi de 3D chip projesiyle gündemde. Geçtiğimiz yıl ‘3D VCache’ adını verdiği teknolojisini ilk kez sergileyen AMD, teknoloji tutkunlarının ilgisini çekmeye devam etti.

Chips and Cheese adlı bir teknoloji haber sitesinden edinilen son bilgilere göre AMD’nin 3D VCache teknolojisi oldukça umut verici. Bu teknolojiyle donatılmış bir MilanX işlemci üzerinde yapılan ilk testten elde edilen sonuçlar, 3D VCache teknolojisinin önbellek kapasitesinde önemli bir artış sağladığını gösteriyor. Bunun yanı sıra, bazı olumlu performans iyileştirmeleri de var.

AMD Çip Teknoloji Devrine Geçti: Bu teknolojinin gelecekte daha da başarılı olacağına inanılıyor:

Amd çip

Chips and Cheese’den edinilen bilgilere göre AMD’nin yeni teknolojisi, işlemcinin önbelleğini önceki modellere göre önemli ölçüde artırmış. Milan ailesindeki diğer işlemciler 256 MB önbelleğe sahipken, 3D VCache işlemci 768 MB önbelleğe sahip. Ayrıca artan L3 önbelleğe alma işlemine rağmen işlemcide herhangi bir ‘gecikme’ gözlemlenmediği söyleniyor.

Öte yandan, bazı gözden geçirenler, bu tür gelişmiş önbellekleme yaşarken CPU hızı ve gücünde büyük bir fark olmamasını olumsuz olarak değerlendirdi. AMD’nin mevcut 3D çip teknolojisi, tek bir VCache çipini alıp işlemcinin mevcut önbelleğine entegre ederek elde edilir. Uzmanlar, bu alanda yapılacak daha fazla çalışma ile bu teknolojinin gelecekte L3 önbellek kapasitesini artırabileceğini söylüyor. Ancak şu ana kadarki sonuçlardan 3D VCache teknolojisi çok etkileyici sonuçlar veriyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara