Apple Car Geliyor! iPhone Üreticisi Foxconn Elektrikli Araba Prototiplerini Açıkladı: Apple Car İlk Olarak Ortaya Çıkmış Olabilir


iPhone Üreticisi Foxconn Elektrikli Araba Prototiplerini Açıkladı: Apple Car İlk Olarak Ortaya Çıkmış Olabilir! Tayvan merkezli yarı iletken devi Foxconn, elektrikli otomobiller için üç yeni prototip duyurdu. Bu prototipler sedan, SUV ve otobüs olarak ortaya çıktı. Şirket tarafından duyurulan prototipler yakın zamanda Tayvan’da piyasaya sürülecek. Ancak bu gelişme, elektrikli otomobil endüstrisinde çok daha büyük olayların habercisi olabilir.

ABD’nin en büyük teknoloji sağlayıcılarından biri olan Foxconn, bir etkinlikte elektrikli otomobil prototiplerini tanıttı. Açıklanan modeller SUV, sedan ve otobüs olsa da şirkete göre önümüzdeki 5 yılda 35 milyar dolar yatırım yapılacak.

Foxconn tarafından üretilen prototip araçlar, şirketin kendi markası altında piyasaya sürülmeyecek. Son kullanıcılar Foxconn araçlarını asla göremeyecek. Ancak gerekli işbirliği ile Foxconn’un ürettiği araçlar ağırlıklı olarak Tayvanlı şirketlere satılıyor. Yapılan açıklamalarla ilgili en dikkat çeken şey ise sedan modelinin bu yıl piyasaya sürülecek olması. Hükümetle yapılan anlaşmalar nedeniyle otobüsler 2022’den itibaren bazı şehirlerde kullanılacak. SUV modeli 2023’te “Yulon” markasıyla piyasaya sürülecek.

Foxconn, Apple Car Projesini Üstlenecek Olabilir Mi?

iPhone Üreticisi Foxconn Elektrikli Araba Prototiplerini Açıkladı: Apple Car İlk Olarak Ortaya Çıkmış Olabilir

Foxconn uzun süredir otomobillerle ilgileniyor. Aslında, şirket yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde araba yapmak için bir fabrika satın aldı. Tayvan’daki fabrikalarını güçlendiren ve yeni tesisler açan şirket, Fisker ile Amerika Birleşik Devletleri’nde elektrikli araç üretmek için 7 yıllık sözleşme imzaladı. Bütün bunlar ne anlama geliyor?

iPhone Üreticisi Foxconn Elektrikli Araba Prototiplerini Açıkladı: Apple Car İlk Olarak Ortaya Çıkmış Olabilir

Haberimizin başında Foxconn’un Apple’ın en büyük satıcılarından biri olduğunu söylemiştik. Apple’ın elektrikli bir araba üzerinde çalıştığı biliniyor. Burada bir karışıklık var.

iPhone Üreticisi Foxconn Elektrikli Araba Prototiplerini Açıkladı: Apple Car İlk Olarak Ortaya Çıkmış Olabilir

Foxconn, üretimi Apple’ın otomobil projesinden devralmak için adımlar atabilir. Bu şu anda kesin olmasa da önümüzdeki dönemler Foxconn ve Apple arasındaki yeni anlaşmaları duymamıza neden olabilir.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara