Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? Ankara Kulislerinden Gelen Haberler


Yazar Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında merakla beklenen asgari ücretle ilgili ilginç bir yorum yaptı. Selvi, Ankara’da bazı rakamların konuşulduğunu ve bir rakamın 4.070 TL olduğunu duyduğunu söyledi.

Haftalardır Türk lirasının değerindeki düşüş kaçınılmazdır. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası dövizdeki değerlenmeyi önlemek için rezerv dolarlarını satarak müdahalede bulunmasına rağmen müdahale etkisiz kalmıştır. Döviz kurundaki hızlı düşüş ve faiz indirim kararı birleşince doları son kez 14 , 46 TL’ye geri itti.

Elbette doların artmasıyla her bir kalemin maliyeti arttığı için Türkiye’de birçok ürün haftalarca P ile arttı. Bu durum asgari ücreti cari maliyetlere göre tamamen eritmiştir. Asgari ücret görüşmelerinin devam etmesine ve her üç toplantıda da bir sonuca varılamamasına rağmen Hürriyet köşe yazarı Abdulkadir Selvi bugün ilginç bir açıklama yaptı.

Asgari Ücret için “Kulağıma 4.070 TL gibi bir şey geldi” dedi:

Asgari Ücret

Asgari ücretin bugün daha sonra açıklanması beklenirken, gazeteci Abdulkadir Selvi şimdiden asgari ücret konusunda neler hissettiğini açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, “Asgari ücret artışını toplumun beklentilerini karşılamak için kesinlikle uygulayacağız. Ankara’da bazı rakamların söylendiğini söyleyen Bilgin, “Kulağıma ‘ 4.070 TL’ gibi bir şey geldi” dedi.

Dördüncü asgari ücret toplantılarının tarihi henüz açıklanmadı. Ancak bu tarihin en geç 16 Aralık olması düşünülüyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara