ATM Üzerinden Yapılan EFT İşlemine Zam Geldi


Merkez Bankası tarafından Resmi Gazete‘de yayımlanan kararlara göre, bundan sonra ATM’lerde yapılan EFT işlemine zam getirildi. İşte yeni EFT ücretleri.

ATM Üzerinden Yapılan EFT İşlemine Zam Geldi

Teknoloji geliştikçe bankacılık ve finans sektörlerinde de yeni gelişmelere sebep oldu. Dijitalleşen para, dünyanın bir ucundan diğer taraftaki ucuna para transferi yapmayı mümkün kıldı. Ama her şey gibi bu da ücretsiz değil. Birçok banka, neredeyse her gün yapılan bu işlemler için kullanıcılarından çeşitli kesintiler yapıyor.

Son gelen habere göre göre ise ATM’den EFT (Elektronik Fon TRansferi) ücretlerine zam geldi. T.C Merkez Bankası tarafından alınan karar, geçtiğimiz saatlerde Resmi Gazete’de yayınlandı.

İşte yeni EFT ücretleri.

EFT İşlemine Zam! Yeni Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından Resmi Gazete‘de yayınlanan 2021/6 numaralı tebliğe göre, bankaların müşterilerinden aldıkları ücretlerde değişikliğe gidildi. Bundan sonra banka ATM‘lerinden yapılan ve 1000 TL’nin altındaki EFT işlemlerinde 2 TL olan ücret 4 TL’ye çıktı.

Benzer bir değişiklik de 1000 TL üzerindeki işlemler için de uygulanacak. 1000 TL ile 50 bin TL arasındaki tutarlar için alınan EFT ücreti de 5 TL yerine 8 TL oldu. Bugünden itibaren geçerli olan bu tutarlar, sadece ATM’den yapılan transferleri kapsamaktadır. Bu yüzden mobil bankacılık işlemlerini kullanan kişilerin bu konuda endişe etmesine gerek olmadığı görülüyor.

Sizlerde bu konu hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara