Avrupa’daki En Büyük Sayısal Loto Çekildi: Büyük Ödül 2,3 Milyar TL Değerinde


Avrupa’daki En Büyük Sayısal Loto Çekildi: Büyük Ödül 2,3 Milyar TL Değerinde! Avrupa’daki 9 ülkenin ortak sayısal loto sistemi olan Euromillions verdiği tarihin en büyük ikramiyesini bir kişi kazandı. Bir Fransa vatandaşı, tüm şanslı sayıları tutturarak 220 milyon euronun (2,36 milyar TL) yeni sahibi oldu. Kazananın kim olduğu ise şimdilik bilinmiyor.

Bazen şans oyunları oynanırken en büyük ikramiyelerin bir kişi tarafından kazanıldığı belirtiliyor. Bu kez böylesi bir durum, Avrupa’da gerçekleşti. İngiltere, İrlanda, Belçika, Fransa, İspanya, İsviçre, Avusturya, Lüksemburg ve Portekiz’in ortak bir şekilde kurduğu loto sistemi Euromillions’ta tarihi bir rekor meydana geldi. Haftalardır devreden ve Avrupa tarihinin en yüksek ikramiyesi olan 220 milyon euro, Fransa’daki tek bir talihliye çıktı.

Avrupa’da daha önce kayıtlara geçen en büyük ikramiye, 210 milyon Euro idi. İsviçreli bir vatandaş, bu ikramiyeyi kazanarak tarihe geçmişti. Şimdi ise rekor, 10 milyon euro yükselmiş bulundu. Yetkililer, talihlinin 60 gün içerisinde bu parayı tahsil etmesi gerektiğini açıkladılar. 

Avrupa’daki En Büyük Sayısal Loto Çekildi: Büyük Ödül 2,3 Milyar TL Değerinde! Kazanan talihli, tüm sayıları tutturmayı başardı

Sayısal Loto

Avrupa’daki 9 ülkenin ortak loto sistemini oynayıp kazanan Fransız, 21, 26, 31, 34 ve 49 numaralarına ek olarak 2 ve 5 olan yedek sayıları da tutturdu. Böylelikle 220 milyon euroluk ödülü kazanan talihli oldu. Talihlinin kim olduğuna yönelik şimdilik net bilgiler bilinmiyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara