Binance, Bünyesinde bulunan Bazı Kripto Paraların Alım-Satım İşlemlerinde Kısıtlama Kararı aldı: Yatırımcılar Ne yapacak?


Binance, borsada listeledikleri bazı döviz çiftlerini durduracaklarını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre yeni düzenlemeler 28 Ocak 2022’de yürürlüğe girecek. Peki bu karar kripto yatırımcılarını nasıl etkileyecek?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, tüm kullanıcılarını etkileyen önemli bir açıklama yaptı. Belirli kripto para birimleri için kullanılabilecek belirli eşdeğer oranların kaldırılacağını duyuran borsa, bu oranların değiştirilemeyeceğini duyurdu. Değişiklikler 28 Ocak 2022’de yürürlüğe girecek.

Binance’in belirttiği gibi 5 paritede alım satımlar durdurulacak. Ancak, aynı kripto para birimleri diğer para birimleri için değiştirilebilir. 28 Ocak’tan itibaren şimdi konuşacağımız gibi sadece kripto para ticareti yapabileceksiniz.

İşte Binance’te Kısıtlama yapılacak işlemler

Binance
  • HEGIC/ETH 
  • KSM/AUD
  • MFT/BNB
  • SXP/AUD
  • XEM/BUSD

Binance’in ne yaptığını tam olarak anlamadıysanız, ancak yukarıdaki kripto para birimlerinden biri veya birkaçı ile ilgileniyorsanız, yapılacak değişikliği bir örnekle açıklayın. Örneğin; Elinizde Hegic (HEGIC) var. 28 Ocak’tan itibaren artık bu kripto para birimini Ethereum (ETH) için satamayacaksınız. Bunun yerine Binance USD (BUSD) çiftini kullanmanız gerekecek. HEGIC satacak ve Ethereum alacaksanız, önce HEGIC’i BUSD’ye çevireceksiniz, ardından Ethereum’u BUSD/ETH’ye eşdeğer oranda alacaksınız.

Binance’in kararı çok ciddi değil. Zira borsa geçtiğimiz hafta 10 farklı kurun işlem kapadığını açıklamıştı. Bu nedenle, endişelenecek bir şey yok.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir