BioNTech Kurucusu Uğur Şahin, BioNTech Aşısının Delta Varyantına Karşı da Etkili Olduğunu Söyledi.


BioNTech kurucusu Uğur Şahin, Covid-19 aşılarıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Aşının güncellenmesine kesinlikle gerek olmadığını söyleyen Uğur Şahin, halihazırda mevcut olan aşının delta varyantına karşı yeterince etkili olduğunu ifade etti. Ayrıca BioNTech’e göre en yüksek koruma, 3.doz sonrası sağlanıyor.

BioNTech
BioNTech Kurucusu Uğur Şahin, BioNTech Aşısının Delta Varyantına Karşı da Etkili Olduğunu Söyledi.

BioNTech’in kurucusu olan Uğur Şahin, aşıyla alakalı bazı ifadeler kullandı. İnsanların kafasındaki bazı önemli soru işaretlerini gideren Uğur Şahin, geliştirdikleri Covid-19 aşısının dünyanın başına yeniden bela olan delta varyantına karşı da oldukça etkili olduğunu belirtti.

Uğur Şahin tarafından gelen açıklamalara göre mevcut olan aşının güncellenmesini gerektirecek hiç bir durum, en azından şimdilik yok. Önümüzdeki 6 ila 12 aylık zaman içerisinde ise aşının güncellenebileceğini söyleyen Uğur Şahin, güncelleme zamanının da çok aşırı büyük önem taşıdığını, bu yüzden bildirilen her yeni varyantın kendileri tarafından dikkatle incelendiğini ifade etti.

BioNTech’e Göre En Doğru Uygulama, 3 Doz

BioNTech
BioNTech’e Göre En Doğru Uygulama, 3 Doz

BioNTech’in resmi internet sitesinde güncelleme yapıldı. Yetkililer aşılama sürecinde en doğru uygulama şekli 3 doz aşı olduğunu belirtti. Yani 3 doz BioNTech aşısı, şu an için Covid-19’un bütün varyantlarına karşı etkin olarak koruma sağlıyor. Bu düzenleme, Uğur Şahin tarafından da dile getirilirken, ayrıca 6 ay ve 11 yaş aralığındaki çocuklara vurulacak aşılar ile ilgili de laboratuvar çalışmaları devam ediyormuş.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir