BtcTurk’e Saatlerdir Erişim Sağlanamıyor. BtcTurk Bu Sorunun Ne Zaman Çözüleceğini Açıkladı.


En büyük ulusal kripto para borsalarından biri olan BtcTurk, saatlerce erişim sorunları yaşıyor. Borsa, sorunun kaynağının Microsoft Azure olduğunu iddia ederken, geçtiğimiz günlerde önemli bir açıklama daha yaptı.

Ulusal kripto borsası BtcTurk, geceden beri kullanıcıları korkutan bir sorunla karşı karşıya. BtcTurk kullanıcıları yaklaşık 13 saat boyunca kripto borsasına giriş yapamadığı için herhangi bir işlem gerçekleştiremediler.

Elbette ülkemizdeki birçok kullanıcıyı korkutan dolandırıcılık vakaları BtcTurk’te de yaşanıyor. Öte yandan BtcTurk, yaptığı basın açıklamasıyla sorunun kaynağını hemen açıkladı.

BtcTurk, Sorunun nedenini açıkladı:

BtcTurk

BtcTurk Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, erişim sorununun Microsoft Azure’dan kaynaklandığı söyleniyor. Şirketten yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Yukarıdaki Açıklamayı Görüntüleyemiyorsanız Buraya Tıklayın..

“Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.”

BtcTurk : ”Sorunun yaklaşık 2 saat içinde sona ereceği öngörülüyor”

BtcTurk, bu sabah 09:52’de yayınladıkları mesajdaki kesintinin yaklaşık 2 saat içinde sona ermesinin beklendiğini duyurdu. BtcTurk tarafından yayınlanan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Değerli kullanıcılarımız, Teknik ekibimiz, #BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintilerinin yaklaşık 2 saat içerisinde sona ereceğini öngörmektedir. Kullanıcılarımız hesaplarına öncelikle geçici olarak “Emir İptal” modunda ulaşabilecek ve tüm varlıklarını görüntüleyebileceklerdir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.”


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara