Çay Bardağı Binası, Dünyanın En Büyük Bardağı. (İnce Belli Beton Yığını)


Çay Bardağı Binası, Dünyanın En Büyük Bardağı! Rize’de 30 metre uzunluğundaki çay fincanı tasarım binası için Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuru yapıldı. 2022’de tamamlanması beklenen süreç olumlu olursa, söz konusu bina dünyanın en büyük çayı olarak tarihe geçecek.

Karadeniz’in en prestijli illerinden biri olan Rize’de bir süredir “çay pazarı” kurulması için girişimlerde bulunuluyor. Bu çarşının en ikonik simgesi çay bardağı tasarımında yeni bir yapıdır. 30 metre yüksekliğe ulaşacak 7 katlı bina, “ince bel” tasarımıyla dikkat çekiyor. Binanın bitmesine az bir süre kalırken dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Projenin arkasındaki ekip olan

Rize Ticaret Borsası, inşaatı devam eden bina için Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek istedi. 2022’den önce bir ekibin incelemeye geleceğini belirten Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, hedeflerine ulaşabilirlerse çok gurur duyacaklarını söylüyor. Erdoğan’a göre Guinness baskısının Nisan veya Mayıs 2022’de tamamlanması gerekiyor.

Rize’deki Çay Bardağı Binası işte böyle görünüyor!

Çay Bardağı Binası, Dünyanın En Büyük Bardağı.

Şaşırtıcı bir tasarıma sahip ikonik bina, müze, çay salonu ve panoramik teras gibi alanları barındıracak. Buraya gelen yerli ve yabancı turistler, Rize ve çay hakkında detaylı bilgi alma fırsatı bulacak. Mehmet Erdoğan’a göre bina bitirilip aydınlatıldığında Rize’nin en gözde yeri olacak.

Çay fincanı şeklindeki yapı, Rizelilerin ilgisini çekmeye başladı. Öyle ki vatandaşlar bu bina hakkında yaratıcı yorumlarda bulunuyor. Kimileri bu binayı Eyfel Kulesi’ne benzetirken kimileri ise koyu renkli camlara atıfta bulunarak binanın “sıcak” olduğunu söylüyor. Bakalım bu bina Guinness Rekorlar Kitabı’na girip dünyanın en büyük çayı haline gelebilecek mi…


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara