Chrome Güncellendi 90. Sürümü Yayınlandı: Metin Kopyalamak Kolaylaştı


Google tarafından geliştirilen Chrome güncellendi 90. sürümü yayınlandı. Chrome yeni güncelleme ile artık internet sitelerinde bulunan metinlerin paylaşılması çok kolay hale getirildi. Vurgulamak için bağlantıyı kopyala ismi ile yayınlanan güncelleme hem mobil hem de masaüstü sürümünde kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Başlıklar

Chrome Güncellendi

Dünyanın en çok kullanılan Web Tarayıcısı olan Google Chrome web tarayıcısı her geçen gün yenilenen özellikleri ile kullanıcıların web dünyasında gezinti yaparken daha kolay bir şekilde işlem yapmasını sağlıyor. Bir internet sitesinde beğendiğiniz bir metnin belirli bir kısmını paylaşmak için metni seçtikten sonra spesifik URL üreterek bunu istediğiniz kişiler ile paylaşabileceksiniz.

Chrome güncellendi

spesifik URL nedir?

Chrome güncellemesi ile gelen spesifik URL özelliği sayesinde bir internet sitesinde arkadaşınız ile paylaşmak istediğiniz yazının bir kısmını seçerek sadece metnin o kısmını spesifik url haline getirerek arkadaşınız ile paylaşabilirsiniz.

Google, geçtiğimiz yıl bir eklenti olarak Link to Text Fragment ismi ile kullanıma sunmuş olduğu bu özellik milyonlarca kullanıcısı tarafından aktif olarak kullanılmaya başlayınca ve kullanıcıların bu uzantıyı beğenmesinden dolayı yayınladığı yeni sürümde bu özelliği tarayıcının kendisine entegre ederek kullanıcıların eklenti kullanmasının önüne geçmiş oldu.

Chrome Spesifik URL nasıl yapılır?

– Bir internet sitesine giriş yapın.
– Vurgulamak ve paylaşmak istediğiniz yazıyı seçili hale getirin.
– Seçtiğiniz yazıya sağ tıklayın ve Vurgulamak için bağlantıyı kopyala butonuna basın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Chrome, açmış olduğunuz sayfanın URL’sinin en son kısmına hashtag işareti (#) ile biten yeni bir kısım ekliyor. O kısım, URL’nin vurguladığınız yazıyı içermesini sağlıyor. Bu işlemin ardından URL’ye tıklayan kişiler otomatik olarak internet sitesinde bulunan ve sizin seçmiş olduğunuz kısımla karşılaşıyorlar.

Henüz Google Chrome web tarayıcınızı güncelleme işlemini yapmadıysanız buraya tıklayarak güncelleme işlemini yapabilir ve özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara