Çip Sıkıntısı FORD İçin Pahalıya Patladı!


Çip Sıkıntısı FORD İçin Pahalıya Patladı! Çip azlığı sıkıntısı her alandaki üretimleri engellemeye devam ediyor. Sıkıntının en son kurbanları arasında da dünyaca ünlü otomobil üreticisi Ford var.

 FORD

Dünya çapında yaşanan çip sıkıntısı, otomobil üreticisi Ford’u da büyük oranda etkiledi. Her türlü endüstri kolunda büyük sorunlara yol açan çip sıkıntısı, üretimde problemler oluşturmaya devam ediyor. Durum yüzünden büyük sıkıntıya düşen Ford, Mach-E elektrikli araçlarının sevkiyatını ertelemeye karar verdi.

Ford, yaşanan gecikmeyi telafi edecek

Ford Şirketi konuyla alakalı yaptığı açıklamada araç siparişi veren müşterilerin, araç teslimatlarında en az 6 haftalık bir gecikmenin söz konusu olduğunu açıkladı. Ayrıca üretici şirket Ford, gecikmeyi telafi etmek adına da 1.126 KM (700 mil) fazladan sürüş imkanı sunan ekstra 260kWh değerindeki ek şarj desteğini de sağlayacağını açıkladı.

ford

Ford’un sağlayacağı ek jarjı ile birlikte, Mach-E sahipleri elektrikli otomobilleri ile ücretsiz gelen şarjın böylelikle iki katına çıktığı ifade ediliyor.

Amerikalı otomobil üreticisi, yaşanan gecikmeden dolayı müşterilerine gönderdiği E-postada konuyla alakalı şunları ifade etti.

“Mustang Mach-E aracınızı teslim etmek için durmadan çalışırken, araç teslimatınızın en az altı hafta erteleneceğini tahmin ediyoruz. Aracınız için gerekli çip tedariği sağlandığında araç durumunuz güncellenecek ve tahmini teslimat haftasını içeren bir e-posta gönderilecek”

Ford tarafından yaşanan bu sıkıntıyla alakalı Electrec isimli haber kanalı, gecikmenin 5 temmuz ve 1 ekim tarihlerinin arasında üretimi planlanmış olan elektrikli otomobilleri etkilediğini belirtti.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara