Coinbase: Türkiye’de de Banka Kartı ve Kredi Kartıyla Kripto Para Alınabilecek


Merkezi ABD’de bulunan kripto para borsası Coinbase, Türkiye’de de artık kredi kartı ya da banka kartıyla kripto para işlemleri yapılabileceğini duyurdu. Bu fırsat, Türkiye’yle birlikte 20’den fazla ülkede kullanıma açıldı.

Uzun yıllardır piyasada bulunan fakat son yıllarda popülerleşen kripto paralar, güvenilirlik açısından kafalarda bazı soru işaretleri bıraksa da kripto para borsası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Her sektörde olduğu gibi kripto para borsasında da pastanın en büyük payını alan şirketler bulunuyor. Bu şirketlerden biri de merkez ABD’de olan Coinbase kripto para borsası.

2012 yılı itibariyle ABD/Delaware’de kurulmuş olan Coinbase, şu anda onlarca ülkede hizmet vermeye devam ediyor. Şirket, ABD’nin en büyük kripto para borsası olarak görülmekte. Coinbase, 7 Ağustos 2021 günü yani bugün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada Türkiye’de bulunan kullanıcıların Coinbase üzerinden banka kartı ve kredi kartıyla kripto para satın alabileceklerini açıkladı.

20’den çok ülkede banka kartı ya da kredi kartı kullanılabilecek

Coinbase: Türkiye’de de Banka Kartı ve Kredi Kartıyla Kripto Para Alınabilecek

Şirketin yaptığı açıklama ise şöyle: “İşlem yaptığımız ülkelere her zaman yeni hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Bu hafta, 20’den fazla ülkede banka kartınızı veya kredi kartınızı kullanarak işlem yapabilme imkanını sunduk! Ülkenizin de bu ülkeler arasında yer alıp almadığını öğrenmek için Coinbase hesabınıza giriş yapın.”

Tweet’te bahsedilen diğer ülkeler arasında Türkiye’yle beraber Endonezya, Brezilya, Kenya, Kazakistan, Yeni Zelanda, Gana ve Peru da mevcut.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara