Cumhurbaşkanı Erdoğan Sosyal Medyanın Milli Güvenliği Tehdit Ettiğini İfade Etti


Cumhurbaşkanı Erdoğan Sosyal Medyanın Milli Güvenliği Tehdit Ettiğini İfade Etti! Türk Konseyi Medya Forumu etkinliğine görüntülü mesaj gönderen Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyayı yeniden ayağa kaldırdı. Erdoğan, sosyal medyanın ulusal güvenliğe tehdit oluşturduğuna inanıyor.

Hükümetin bir süredir sosyal medyada bir savaş yürüttüğü yaygın bir bilgi. Aslında bu konuyla ilgili bir yasa tasarısı bir süredir hazırlanıyor. Bu yasaya göre vatandaşlar sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle hapis cezasına dahi çarptırılabiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi Medya Forumu’na görüntülü mesaj gönderdi ve çok konuşulacak bir açıklama daha yaptı. Erdoğan, sosyal medyanın ulusal güvenliğe tehdit haline geldiğini söyledi. Erdoğan, bu sözleri sosyal ağların herhangi bir kontrole tabi olmamasına bağladı.

Erdoğan Sosyal Medya Hakkında “Dezenformasyon kampanyalarına maruz kalıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sosyal Medyanın Milli Güvenliği Tehdit Ettiğini İfade Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi;

“Günümüzde sosyal medyanın da yaygınlaşmasıyla birlikte tüm insanlıkla beraber biz de sık sık dezenformasyon kampanyalarına maruz kalıyoruz. Yalan ve çarpıtılmış haberler sebebiyle dünyada milyonlarca savunmasız insanın hayatı kararmakta, ciddi travmalar ve dramlar yaşanmaktadır. Hiçbir denetimin veya otokontrolün olmadığı sosyal medya mecraları, bugün hem demokrasiyi hem toplumsal barışı hem de devletlerin milli güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir.

Diğer stratejik meselelerde olduğu gibi medya ve iletişim konusunda da kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz. Türk dünyası olarak bu hususta inisiyatif almalı, tecrübe paylaşımına gitmeli, güç birliği yapmalı ve elimizdeki imkanları en etkili şekilde değerlendirmenin yollarını aramalıyız.”


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara