Dolar 15 TL! Tüm zamanların rekorunu kırdı!


Dolar 15 TL! Tüm zamanların rekorunu kırdı! Dolar kuru güne yeni bir yükselişle başladı. Piyasa açıldığında oluşan doların kuru 15 TL’yi geçti. Döviz kuru/döviz kuru, saat 9:20’de 15.20’ye ulaştı. Doların değer kazanması sosyal ağlarda da gündem oldu.

Dolar, Türk Lirası karşısında bir rekora daha imza attı. Piyasa açıldığında yükseliş trendini sürdüren döviz kuru, saat 09:11 itibariyle 15.20’de işlem görüyordu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası‘nın (TCMB) oynaklığa karşı doğrudan dolar satarak müdahale edip etmeyeceği bilinmiyor.

Dolar rekor kırarak 15.20’ye ulaşmış olsa da, Türkiye’nin bu zirvelerin devam edip etmemesi için daha kat etmesi gereken uzun bir yol var. Öyle ki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısı bugün yapılacak. Bu toplantıda daha fazla faiz indirimi doların yeni rekorlar kırmasına neden olabilir…

Dolar 15 TL! Anlık dolar grafiği bu şekilde;

Dolar 15 TL
*Yukarıdaki grafik, Tradingview’den alınmıştır.

Bir süredir yükseliş trendi nedeniyle henüz ağızlardan çıkmayan dolar, 15 TL’nin üzerindeki kazanımlarıyla sosyal medyayı karıştırdı. Sayısız sosyal medya kullanıcısı bu durumun ne kadar süreceğini merak ediyor. İşte 15 TL’yi aşan dolarla ilgili bazı yazılar:


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir