Elon Musk FETÖ’cü mü? Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu.


Elon Musk FETÖ’cü mü? Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu. FETÖ üyeliği ve casusluk gibi suçlardan yargılanan Metin Can Yılmaz, Elon Musk’ın FETÖ üyesi olduğunu iddia etti. Resmi suç duyurusuna dayanarak savcı, Musk hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından açılan FETÖ davalarında gerçekten komik bir olay yaşandı. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, çalışmalarıyla uzay turizmini hayatımıza katan ve TSK Genel Müdürlüğü’nü değiştiren Elon Musk. Otomotiv Sanayi, soruşturma kapsamında FETÖ’ye üye olmakla suçlandı. Peki, muhtemelen FETUS’un ne olduğunu bile bilmeyen Musk bu organizasyona nasıl katıldı?

İlginç olayın kaynağı Metin Can Yılmaz adında bir FETÖ tutuklusu. Casuslukla suçlanan veörgütüyesi olan Yılmaz’a yönelik suçlamalarda öne sürülen iddialardan biri de gizlilik odaklı mesajlaşma uygulaması Signal. Hatırlayanlara sahipolacaksınız; Elon Musk, WhatsApp’ın Hizmet Şartları’ndaki tartışmalı güncellemenin tartışıldığı günlerde söz konusu uygulamadanbahsetmişti. Hatta konuyla ilgili kim bir yazı yazdıysa Musk, Twitter hesabında “sinyal kullan” diye bir paylaşım yaptı. Burada tutuklanan FETÖ zanlısı, bu uygulamanın Elon Musk hakkında da soruşturma açılması gerektiğini savundu.

Elon Musk FETÖ’cü mü? Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu.

Elon Musk FETÖ'cü mü? Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu.

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yargıladığı Metin Can Yılmaz isimli sanık, “Signal kullananları ifşa edeceğim. Elon Musk gibi. Signal kullanan adam, Sabah Gazetesi’nin haberine göre ya il imamıdır ya da ilçe imamıdır. Elon Musk hakkında resmi suç duyurusunda bulunuyorum. Adam hem kullanıyor hem de teşvik ediyor. Eğer benim hakkımda Sabah Gazetesi’nin haberine dayanarak iddianame düzenlenip Enver Altaylı hakkında mütalaa düzenleniyorsa, Elon Musk soruşturulmalıdır. Bu adam suçludur. Signal’i kullandığı için, Signal’in kullandırılmasını teşvik ettiği için bu adam örgüt içi bir haberleşme programını herkese tavsiye ediyor.” İfadesini kullanarak, yargı komitesinde Elon Musk hakkında suç duyurusunda bulundu. Mahkeme daha sonra harekete geçerek sanığın şikayetini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletmek zorunda kaldı.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara