Elon Musk servetini bir günde 36 milyar dolar arttırdı. Jeff Bezos ofisinde duvarları tekmeliyor


Elon Musk servetini bir günde 36 milyar dolar arttırdı. Araç kiralama şirketi Hertz‘in 100.000 Tesla otomobil alacağının ortaya çıkmasıyla yükselen Tesla’nın hisseleri, Elon Musk’a 36 milyar dolar kazandırdı. Musk’ın net değeri 288,6 milyar dolara yükseldi.

Bu rakam tarihi bir rakamdı çünkü daha önce hiçbir otomotiv firması bu kadar yüksek bir piyasa değerine ulaşmamıştı. Tesla’yı bu noktaya getiren sebep ise araç kiralama şirketi Hertz’in Tesla’dan 100.000 araç alacak olmasıydı.

Hertz haberi yayılırken Tesla hissesi yüzde 13 arttı. Bu artış zaten dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ı daha da zengin etti. Çünkü işadamı Tesla hisselerinin yükselmesiyle servetini 36.000 milyon dolar artırdı. Musk’ın tarih yazan net değeri şimdi 288.6 milyar dolar.

Elon Musk servetini bir günde 36 milyar dolar arttırdı. Jeff Bezos, Elon Musk ile olan ‘zenginlik’ savaşını kaybetti

Elon Musk servetini bir günde 36 milyar dolar arttırdı

Elon Musk’ın Tesla’nın hissesinden 36 milyar dolar kazanması Jeff Bezos’u en çok rahatsız eden şey oldu. Çünkü Amazon’un kurucusu ile Elon Musk arasında refah konusunda uzun süredir devam eden bir anlaşmazlık vardı. Elon Musk, son olaylarla birlikte Jeff Bezos’u canlı casino siteleri 100 milyar dolar civarında büyüttü. En son incelemelerimizde Jeff Bezos’un 192,6 milyar dolarlık net serveti olduğunu görüyoruz…

Tesla, 1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli otomobil şirketi oldu. Ancak bu noktada Elon Musk’ın bazı otomobil şirketlerinden bile daha zengin olduğunu belirtelim. Örneğin. Japon otomobil devi Toyota’nın toplam piyasa değeri 282 milyar dolar. Ford gibi dev bir şirketin piyasa değeri 62,8 milyar dolar.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir