En Çok Sevilen Sosyal Medya Platformu


En Çok Sevilen Sosyal Medya Platformu Hangsi? Amerika’da meydana getirilen yeni bir Piper Sandler anketiyle gençlerin en oldukca kullandığı ve sevilmiş olduğu toplumsal medya platformları belli oldu. Ankete nazaran ergenler en çok İnstagram’ı minimum ise Facebook’u kullanıyor.

Amerika’da Piper Sandler tarafınca iki yılda bir düzenlenen ‘Taking Stock With Teens’ isminde anket yayınlandı. 10.000 ABD’li gencin katılmış olduğu ankette gençlere oldukca muhtelifa birçok soru soruldu. Gençler içinde en yaygın kullanılan ve sevilen toplumsal medya platformları belli oldu.

En Çok Sevilen Sosyal Medya Platformu Snapchat ama En Yaygın Kullanılan da İnstagram

En Çok Sevilen Sosyal Medya Platformu

Ankete göre gençlerin en yaygın kullandığı uygulamanın %81 oranla Instagram olduğu ortaya çıktı. En fazlaca tercih edilen öteki uygulamaların ise %77 oranla Snapchat ve %73 oranla TikTok olduğu belirlendi. Ankete katılan gençlerden yalnızca %27’si Facebook’u kullanıyor. Facebook, 2012’de Instagram’ı 1 milyar dolara satın almıştı. Bu o dönemde Facebook’un rekabeti engellemek için yapmış olduğu bir hamle olarak değerlendirilmişti. Bugün meydana getirilen araştırmalarla da Facebook’un nedeni ne olursa olsun doğru bir hamle yaptığını gösteriyor. Günümüzde Facebook daha fazlaca orta yaş üzeri insanlara hitap eden bir platform haline geldi.

Bir uygulamanın oldukca kullanılması, en oldukca sevindirilmiş olduğu anlamına gelmiyor tabii ki. Anketle Snapchat’in %35 ile en fazla sevilen, Facebook %2 ile minimum sevilen platform olduğu belli oldu. Ankete katılanların öteki favori uygulamaları ise %30 ile TikTok, %22 ile Instagram oldu. Instagram da günümüzde ne kadar popüler olsa da günden güne Facebook ile benzer kaderi paylaşacak benzer biçimde görünüyor. Diğer uygulamaların özelliklerini taklit etmesi ve gençler üstündeki negatif etkileriyle çok reaksiyon alıyor. Şu an en yaygın kullanılsa da, en sevilen platform olmaması popülerliğinin git gide azaldığının göstergesi sayılabilir.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara