Facebook ClubHouse Benzer Uygulama Yaptı


Facebook Clubhouse yakın zamanda geliyor. Facebook son dönemde gündem olan sesli odalar uygulaması olan ClubHouse’a benzer yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. İlk ekran görüntüsü ortaya çıkan bu yeni özellik sayesinde kısa bir süre sonra Facebook kullanıcıları sohbet odaları açarak arkadaşları ile sesli olarak sohbet edebilecekler. Ekran görüntüsüne baktığımızda Clubhouse ile oldukça benzer bir görünüme sahip özelliğin tam olarak hangi isimle ve ne zaman kullanıcılara sunulacağı henüz net değil.

Facebook Clubhouse Nasıl Olacak?

Facebook, yakın zamanda ortaya çıkan ClubHouse uygulamasını yakından takip etmeye başlamış ve sızdırılan bilgilere göre Facebook’un kendi kullanıcılarına böyle bir özellik sunacağı belirtilmişti. Fakat Facebook’tan beklenen bu özellik olarak geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden ilk olarak aktif edildi ve kullanıcılara sunuldu. Facebook’un ise ufak bir gecikmeyle önümüzdeki haftalarda bu özelliğini devreye alması bekleniyor.

Clubhouse benzeri özelliği Facebook’un şuanda test aşamasında olduğunu ve çok sınırlı sayıda geliştiriciler için yayınlandığını belirtiliyor. Alessandro Paluzzi isminde bir bilgisayar mühendisi tarafından soysal medyada paylaşılan bir ekran görüntüsü uygulamanın bitme aşamasında olduğunu da gösteriyor. Facebook ekran görüntüsünün sızdırılmasının ardından Clubhouse benzeri bir özelliği test ettiklerini ve yakın zamanda yayınlayacaklarını doğruladı.

Facebook Club House Ne Zaman Çıkacak?

Ekran görüntüleri incelendiğinde Clubhouse ile neredeyse aynı özelliklere sahip olması beklenen bu yeni özelliğin aslında Facebook’un uzun yıllardır yaptığı şey diyebiliriz. Hatırlanacağı üzere Snapchat’e ait birçok özelliği Instagram’a getirmişti.

Facebook’un bu özelliği ayrı bir uygulama üzerinden mi ya da hazırda bulunan Facebook Messenger uygulamasına mı entegre edeceği şu ana kadar net değil. Fakat öngörüler Messenger uygulaması ile bağlantılı olacağını gösteriyor.


ETİKETLER :

YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir