Chevrolet Camaro ve Ford Mustang Üretimi Durduruldu! Nedeni Neydi ki?


Chevrolet Camaro ve Ford Mustang Üretimi Durduruldu! Nedeni Neydi? Ford ve Chevrolet, tedarik zinciri kesintilerinin ardından uzun zamandır rakipleri olan Mustang ve Camaro’nun üretimini aynı anda askıya aldıklarını açıkladılar. Üretim bir hafta durduruldu, bu nedenle teslimatlar biraz gecikti.

Bugün Amerika’nın en ünlü modelleri olan ‘kaslı arabalar’ın yasal sınırlar içinde dört tekerleğe de güç vermeye çalışmasıyla ilgili şok bir haber geldi. Bu segmentte dünyanın en büyük üreticileri ve rakipleri olan Ford ve Chevrolet’in ikonik Mustang ve Camaro modellerinin üretimini durdurduğu açıklandı.

Neyse ki Ford Mustang ve Chevrolet Camaro Otomobillerinin üretimi sınırlı bir süre için durduruldu. Paylaşılan detaylara göre iki şirketin bu kararı aynı anda vermesinin nedeni tedarik zincirindeki aksaklıklardı. İki şirketin üretim kesintilerinin bir hafta olduğu bildiriliyor.

Chevrolet Camaro ve Ford Mustang Üretimi Durduruldu! Nedeni Neydi? Ford, çip krizinden yakındı

Chevrolet Camaro ve Ford Mustang Üretimi Durduruldu! Nedeni Neydi?

Ford, Mustang’i durdurma kararıyla ilgili paylaştığı açıklamada özellikle çip krizinden şikayet etti. Şirket, geçtiğimiz birkaç yıl içinde bu kriz nedeniyle Ford F150 ve diğer birçok modelin üretimini durdurmak zorunda kaldı. Yine chip krizi nedeniyle belirli özellikleri olmayan Explorer modellerini satmaya başladı.

Chevrolet’in ana şirketi General Motors yaptığı açıklamada ayrıntı vermedi. Ancak şirket, Ford gibi, son yıllarda birçok model üretmeyi durdurdu ve bir çip krizi nedeniyle kablosuz şarj gibi özellikleri araçlara entegre edemedi. Mustang ve Camaro’nun üretimine kısa bir ara verilmesinin ancak belirli bir süre gecikmelere neden olabileceği söyleniyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara