Google Chrome Gizlilik Ayarlarını Yönetmek Artık Çok Kolay… İşte detaylar:


Chrome Gizlilik

Google Chrome Gizlilik Ayarlarını Yönetmek Artık Çok Kolay… Google, Chrome kullanıcılarının gizlilik ve güvenlik ayarlarını değiştirmesini çok daha kolay hale getiren bir güncelleme ile kullanıcıları kullanıma sunmaya başladı.

Özelliklerin siber saldırıların hedefi haline gelmesi ve Avrupa Güvenlik Komisyonu tarafından köşeye sıkıştırılmasının ardından Google, güvenlik ve gizlilikle ilgili yeni bir Chrome güncellemesini kullanıcılarının beğenisine sundu.

Google Chrome Gizlilik Ayarlarını Yönetmek Artık Çok Kolay…

Chrome GIF - Find & Share on GIPHY

Bilgisayarınıza daha önce en az bir kez Google Chrome yüklemiş olmanız gerekir. Kurulduktan sonra, birçok tarayıcıda olduğu gibi, kurulumunuz Chrome’daki bir dizi talimat aracılığıyla kolayca yapılır. Google yetkilileri artık bu kullanışlı yöntemi güvenlik ve gizlilik sekmesine dahil etti.

Yukarıdaki GIF’te de görebileceğiniz gibi, güvenlik ve gizlilik sekmesi altında “Gizlilik Kılavuzu” başlıklı bir bölüm yer aldı. Bu sekmeye tıkladığınızda tarayıcınız, istek ve ihtiyaçlarınıza göre gerekli ayarlamaları yapmanıza yardımcı olarak süreci hızlandırır ve kolaylaştırır. Ayrıca, bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar, Chrome’un gizlilik ve güvenlik özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilecek ve bir tür “gizlilik ve güvenlik” kavramlarını daha iyi anlayabilecek.

Google Chrome’un kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya başlanan bu özelliğinin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulacağı açıklandı. Chrome sürümünüzü güncel tutarak bu özellikten yararlanabileceksiniz. Bu özellik kademeli olarak kullanıma sunulacaktır.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara