Huawei P50 Pro 5G görüntülendi!


Huawei P50 Pro 5G görüntülendi! Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve 4G uyumluluğu nedeniyle çok eleştirilen Honor P50 Pro’nun 5G versiyonu ortaya çıktı.

Huawei P50 Pro 5G

Çin devleti ile doğrudan bağlantısı nedeniyle 2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri tarafından kara listeye alınan Huawei, yaptırımların yol açtığı yıkım yaralarını iyileştirmek için çalışmaya devam ediyor. Bu süreçte TSMC gibi şirketlerin kendi işlemcisini yapmasını yasaklamaktan Google desteğini kaybetmeye kadar birçok ağır cezayla karşı karşıya kalan şirket, Amerika’daki angajmanını azaltmak için HarmonyOS gibi çeşitli hamleler yaptı.

Hatırlayacaksınız, P50 serisi Temmuz ayında tanıtılmıştı. Bu cihazlar aynı zamanda HarmonyOS işletim sistemi ile gelen ilk modellerdi. Güçlü özellikleriyle dikkat çeken serinin belki de tek eleştirisi 5G desteğinin olmamasıydı. Ancak geçtiğimiz günlerde sızdırılan yeni bir görsel, Huawei’nin serinin 5G’lik bir varyantı üzerinde de çalıştığını ortaya koydu.

Huawei P50 Pro 5G resmen kamuoyuna sızdırıldı

Şu anda Huawei P50 Pro 5G modeli hakkında çok fazla detay bulunmazken, geçtiğimiz günlerde Çin mikroblog sitesi Weibo’da sızdırıldı. Paylaşılan görsellere baktığımızda arka kapağında “IDEALS” logosu bulunan akıllı telefonun deneme sürümü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu cihazların satış için değil, sadece dahili testler için üretildiğini de ekliyoruz.

Uyumlu model 5G’nin standart modelle karşılaştırıldığında ne gibi farklılıklara sahip olacağı şu anda net değil. Ancak cihazın Kirin 9000 5G işlemci ile donatılacağı da gelen bilgiler arasında. Bilindiği üzere Huawei P50 serisinin önümüzdeki yılın başlarında gerçekleşecek küresel lansmanla Avrupa pazarlarına ulaşması bekleniyor. 5G uyumlu versiyonla ilgili çeşitli geliştirmelerin de bu etkinlik sırasında test edileceği belirtiliyor.

Huawei P50 Pro 5G

Ayrıca, akıllı telefon endüstrisindeki son durumlar pek iç açıcı değil. Huawei, yeni modelleri ile kullanıcıları tanımaya devam etse de son gelen haberlere göre özellikle Çin pazarında vivo, OPPO, Xiaomi ve hatta çatısı altına giren Honor’un gerisine düştü.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Huawei, akıllı telefon sektöründe uzun zaman önce verdiği ağırlığı gelecekte geri kazanabilecek mi? Yoksa Xiaomi, OPPO, vivo ve Honor gibi şirketlerin gerisinde kalmaya devam edecek mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir