Instagram Dondurma Nasıl Yapılır? 2021 Linki


Instagram dondurma işlemi günümüzde sosyal medyaya ya da Instagram kullanmaya ara vermek isteyenlerin oldukça merak edilen bir işlemdir.
Artık neredeyse 10 bireyden 8’in kullandığı en popüler sosyal medya platformu Instagram’ı kullanmaya ara vermek isteyen kullanıcılar tarafından merak ediliyor.

Daha önceki yazımızda Instagram hesap silme işleminin kesinlikle geri dönüşü olmayan bir yapısının aksine Instagram hesap dondurma linki sayesinde çağımızın en ünlü ve en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu İnstagram’daki hesabınızı silmek yerine bir süreliğine ara vermek için dondurma işlemini yapabiliyorsunuz.

 Instagram Dondurma İşleminin Bütün Detaylar

Telefonlarımızın vazgeçilmez uygulamalarından biri olan İnstagram, artık sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Ama yazımızın başında da belirttiğimiz gibi artık sosyal medyayı samimi bulmayan ve hesapların silinmesi gerektiğini savunan bir kullanıcı kitleside bulunmakta. Eğer sosyal medyayı tamamen hayatınızdan çıkarmadan kafanızı dinlemek istiyorsanız, bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Instagram hesabının dondurma işlemi nasıl yapılır? Sorusunun cevabına geçemeden önce Instagram hesabınızı geçici olarak dondurduğunuzda neler olacağından bahsedelim.

“Fotoğraflarınız, beğenileriniz, yorumlarınız ve tahmin edebileceğiniz gibi profiliniz gizleniyor, ama silinmiyor. Yani hesabınıza yeniden giriş yaptığınız takdirde Instagram hesabınızı kaldığınız yerden kullanmaya devam edebiliyorsunuz.”

Instagram Hesabı Dondurma Linki 2021

Instagram hesabınızı dondurma işlemini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirmeniz kesinlikle mümkün değildir. Instagram hesap dondurma işlemini yapabilmek için bir bilgisayara yani daha doğrusu bir internet tarayıcısına ihtiyacımız olacak. Eğer bilgisayara sahip değilseniz, mobil cihazınızla da internet tarayıcısını kullanıp bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Instagram hesabınızı dondurmak için bu linke tıklamanız yeterlidir.
https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Instagram hesap dondurma işlemi için linke tıklayanlar doğrudan olarak 3.aşamaya geçiş yapabilir.

1 – İnstagram.com adresinden Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra “profil” sayfasına geçiş yapıp kullanıcı adının yanında yer alan “profili düzenle” seçeneğine basıyoruz.

2 – Açılan sayfada sağ alt köşede yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayıp ilgili sayfaya ulaşıyoruz.

instagram dondurma

3 – Hesabını Geçici Olarak Kapat sayfasında yer alan “hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna cevap vermek için ve işleme devam etmek için şifrenizi girmenizi istiyor. Sunulan seçenekler arasından bir cevabı seçip ya da “ara vermek istiyorum” cevabını seçebilirsiniz.

Şifreyi girdikten sonra “hesabı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklamanız Instagram Hesabını Dondurma işlemi için yeterli olup artık profiliniz İnstagram’da, siz yeniden hesabınıza giriş yapmadığınız sürece kimse tarafından görülmeyecektir.

Instagram hesabınıza yeniden giriş yapıp aktif hale getirdiğinizde fotoğraflarınız hemen anında gelmeyebilir ya da eksik olarak gelmiş olabilir. Bu konuyla alakalı telaş yapmanızı gerektiricek bir durum yoktur. Fotoğraflarınız ve diğer verileriniz bir süre sonra eksiksiz olarak yerine gelecektir.

Not : Bu işlemi yalnızca 7 gün içersinde 1 kere gerçekleştirebilirsiniz. Ve aynı zaman hesabınızı dondurduktan ancak 3 saat sonra yeniden aktif hale getirebilirsiniz.
Daha da açıklamak gerekirse örneğin; Instagram hesabınızı  yeniden aktif hale getirdiğnizde, tekrar dondurmak için 1 hafta sürenin geçmesi gerekiyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara