Apple iOS 14.8.1 güncellemesini yayınladı!


Apple, iOS 14.8.1 kullanıcıları için iOS 1 .8.1 güvenlik güncellemesini yayınladı. iOS 1 .8’deki bir dizi güvenlik açığını düzeltti.

iOS 14.8.1

iOS 14.8.1 ve iPadOS 14.8.1 nasıl indirilir ?

Güncellemeleri telefonunuza veya tabletinize indirmek oldukça basittir. Yeni güncellemeyi indirmek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Güncelleme mevcutsa, indirebilirsiniz. iOS ve iPadOS 1 .8.1, daha fazla güvenlik güncellemesi sunar. Yazılım, hala iOS 1 çalıştıran tüm iPhone ve iPad kullanıcıları için önerilir. Apple’ın

Güvenlik Destek Belgesi’ne göre güncelleme, Sidecar, WebKit, Voice Control ile ilgili bir dizi güvenlik açığını gideriyor. Durum çubuğu ve daha fazlasını içerir. Bu açıklar aşağıdakileri etkilemiştir; Ses, ColorSync, Kamera, Düzen, GPU Sürücüsü, IOMobileFrameBuffer, Çekirdek, Sepet, Durum Çubuğu, Sesle Kontrol ve WebKit.

iOS 14.8.1

Bu güvenlik açıklarının çoğunun agresif bir şekilde kullanılmadığı iddia edildi.Apple, yalnızca bir IOMobileFrameBuffer’ın aktif olarak istismar edilmiş olabileceğini belirtti. Bu sorun, bir uygulamanın, verilen çekirdek ayrıcalıklarıyla rasgele kod yürütmesine izin verir. Apple, iOS 15’e yükseltmeyi isteğe bağlı hale getirdi ve insanların isterlerse iOS 1 ‘te kalmalarına izin verdi.

Teknoloji devi Apple, iOS 1 güncellemelerine odaklanacak ve yeni özellikler sunmayacak. Yeni özellikler, iOS’un en son sürümü olan iOS 15’e yapılan güncellemeyle ilgili olacak. Apple, şimdilik sadece iOS 1 ‘te güvenlik güncellemelerine odaklanacağını belirtmişti.Bu, iOS 1 sürümüne sahip kullanıcılar için sevindirici bir haber. Son olarak, iOS 1 .5 ile iOS 1 .8 arasında sürüm yüklemiş olan kullanıcılar bu güncellemeden faydalanabilecek. . Zaten iOS15’iniz varsa, eski sürüme geçemezsiniz.


YORUMLARBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir