iPhone 13 Üretiminde Sorun Çıktı, Çip Krizi Nedeniyle Duraksadı.


iPhone 13 Üretiminde Sorun Çıktı, Çip Krizi Nedeniyle Duraksadı. Çip krizinin son kurbanlarından biri de Apple oldu. Bu yılın sonuna kadar 90 milyon iPhone 13s üretmek isteyen şirket, bu planı gerçekleştiremeyecek. Bloomberg’e göre Apple’ın yıl sonuna kadar yapabileceği maksimum üretim miktarı 80 milyonda kalacak.

Amerikan teknoloji devi Apple, Eylül ayında düzenlediği bir lansman etkinliğinde iPhone 13 ailesini ve ekosistemine eklediği diğer yeni ürünlerini duyurdu. Elbette bu ürünler tüm dünyada büyük ilgi gördü. 1 Ekim’den bu yana birçok ülkede resmi olarak satışa sunulan akıllı telefonlar, dünyanın birçok yerinde tükenmiş durumda. Şimdi ise konuyla ilgili önemli gelişmeler oldu.

Bir Bloomberg raporuna göre, Apple çip krizi nedeniyle tökezledi. Öyle ki şirket, 2021 yılı sonuna kadar 90 milyon adet üretim yapmak istedi. Ancak koronavirüs pandemisi ile hemen hemen tüm sektörleri derinden etkileyen chip krizi, Apple’ın bu kararını pratik bir hale getirdi. Haberlerini bilgili kaynaklara dayandıran Bloomberg’e göre Apple, yıl sonuna kadar maksimum 80 milyon adet üretebilecek.

Apple:ınn hisseleri, İphone 13 Üretim sıkıntısı haberinin servis edilmesiyle düşüşe geçti

iPhone 13 Üretiminde Sorun Çıktı, Çip Krizi Nedeniyle Duraksadı.

Bloomberg haberleri hem tüketicileri hem de yatırımcıları çileden çıkarıyor. Apple’ın hisseleri yaklaşık yüzde 1,6 kaybetti. Bu durumdan sadece Apple değil, Apple’ın çip tedarikçileri Broadcom ve Texas Instruments da etkilendi. Bu şirketlerin hisseleri de düştü.

Çip krizi hayatımızın bir gerçeği haline geldi ve yakın zamanda unutulacak gibi görünmüyor. Analistlere göre pandemi öncesine dönüş kolay olmayacak. Bu durumun 2022’de değişmeyeceğini varsayan uzmanlar, kısa ve orta vadede bir toparlanma ihtimali görmüyorlar. Bu, otomobil endüstrisini teknoloji ürünleriyle sarsmaya devam edecek. Sarsıntıdan kimin çıkacağını zaman gösterecek…


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara