Lüksemburg Esrar Yetiştirmeyi Yasallaştıran İlk Avrupa Ülkesi Oluyor.


Lüksemburg Esrar Yetiştirmeyi Yasallaştıran İlk Avrupa Ülkesi Oluyor! Lüksemburg, yeni bir teklifle esrar kullanımını ve ekimini yasallaştıran ilk Avrupa ülkesi olmak üzere. Yasanın takdirine bağlı olarak, vatandaşlar evlerinde adede kadar kenevir bitkisi bulundurabilir. Bu, birçok soruna neden olan yasadışı satış zincirlerini önler.

Türkiye’de kenevir veya marijuana olarak bilinen esrar, birçok Avrupa ülkesindeki bazı satış noktalarından satın alınabilir. Hollanda’da esrar ürünleri satan “kahve dükkanları” ve bu dükkanlardan doğan bir kültür bile var. Ancak geçtiğimiz günlerde bir Avrupa ülkesi esrar konusunda “ilk” bir karar verdi.

Lüksemburg, Almanya, Belçika ve Fransa arasında küçük bir ülke; Kenevir (kenevir) bitkisinin hem kullanımına hem de ekimine yönelik yasakları kaldırmaya hazırlanıyor. Bunun bir yenilik olarak kabul edilmesinin nedeni, kullanımının ücretsiz olduğu diğer ülkelerde ücretsiz olarak yetiştirilememesidir.

Lüksemburg Esrar Yetiştirmeyi Yasallaştırıyor! Güvenilmez, yasa dışı satışların önüne geçilecek:

Lüksemburg Esrar Yetiştirmeyi Yasallaştıran İlk Avrupa Ülkesi Oluyor.

Lüksemburg’da, kamu kurumları tarafından marihuana bulundurulmasını ve yetiştirilmesini yasallaştırmaya yönelik planlar öne sürülerek yeni bir yasanın yakında yürürlüğe gireceğini duyurdu. Adalet ve Güvenlik bakanları geçen Cuma günü yasallaştırma tasarısını sundular. Önerinin kabulü için Parlamentoda çoğunluk oyu gerekecek, ancak bunu başarmanın kolay olduğu düşünülüyor.

Yeni yasa, 18 yaşından büyük vatandaşların evde 4 adete kadar kenevir bitkisi yetiştirmesine izin veriyor. Ancak yasa dışı ve kontrolsüz ticareti gösteren ‘ün üzerindeki tutarlar cezalandırılacaktır. Ortak alanda en fazla 3 gram esrar taşınabilir. Buna uyulmaması durumunda taşıyıcı 25 Euro ile 500 Euro arasında para cezasına çarptırılacak. Ayrıca kişilerin kendi bahçelerinde kenevir tohumu satması da ücretsiz olacak.

Adalet Bakanı Sam Tamson, yasa ile ilgili açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Buradaki fikir, bir tüketiciyi kenevir tükettiği için yasa dışı bir pozisyona sokmamak ve birçok soruna neden olan yasa dışı üretimin, taşımanın ve satışın önüne geçmek. Karaborsadan gittikçe daha da uzaklaşmak için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz.”


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara