Malta Esrar Kullanımını ve Üretimini Yasallaştırdı. Avrupa Birliği’ndeki Bir Ülke İlk Kez Esrar Kullanımını Yasallaştırdı (Hayır, Burası Hollanda Değil)


Malta Esrar Kullanımını ve Üretimini Yasallaştırdı. Malta, Avrupa Birliği’nde esrar üretimini ve tüketimini yasallaştıran ilk ülke oldu. Karara göre Maltalılar artık evlerinde kenevir yetiştirip yanlarında götürebilecekler. Ancak kanunen halka açık yerlerde ve çocukların çevresinde esrar tüketimi açıkça yasaklanmıştır.

Malta Esrar Kullanımını ve Üretimini Yasallaştırdı.


Avrupa Birliği’nin yüz ölçümüne göre en küçük üyesi olan Malta, çok radikal bir karar aldığını belirtti. Bir süredir üzerinde çalıştıkları yasayı çıkaran politikacılar, ülke genelinde esrar üretimini ve kişisel tüketimini yasallaştırdı. Belli koşullara tabi olan yasa, Avrupa’da yeni bir akım başlatacak gibi görünüyor.

Parlamento tarafından kabul edilen bir karara göre, Malta’da esrarı kişisel ve eğlence amaçlı tüketmek mümkün. Bir Malta vatandaşı yanında 7 grama kadar esrar taşıyabilir. Ayrıca ihtiyaç sahipleri evde adede kadar 4 kenevir kökü yetiştirebilecek. Bu kararla Malta, Avrupa Birliği’nde esrar üretim ve tüketimini yasallaştıran ilk ülke oldu.

Malta Esrar Kullanımını ve Üretimini Yasallaştırdı. Kurallara uymayanlara ağır yaptırımlar var

Esrar Kullanımı

Malta’daki esrar yasası iki önemli yasak içeriyor. Birincisi, kamusal alan. Bu nedenle, bir Maltalı, halka açık herhangi bir yerde esrar tüketemezdi. İkincisi çocuklar. Öyle ki çocukların yanında esrar içen bir kişi 300 ile 500 euro arasında para cezasına çarptırılacak.

Avrupa Birliği, esrarın kişisel ve eğlence amaçlı kullanımına özellikle karşı değildir. Başka bir deyişle, esrar kullanımı gerçekten yasaktır, ancak büyük cezalar yoktur. Örneğin, Hollanda’da devlet kontrolü altında esrar satışına izin verilmektedir. Ama üretimi yasak. Avrupa Birliği’nin diğer ülkelerinde Hollanda’ya benzer bir durum var. Lüksemburg bir süredir esrar mevzuatı üzerinde çalışıyor. Malta’nın kararı bu konuda çok önemli. Kararın Avrupa Birliği’ndeki diğer ülkeleri etkilemesi ve yasallaştırmanın kıtaya yayılması bekleniyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara