Mavera Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi Kanalda?


Mavera dizisi nerede çekiliyor ve hangi kanalda yayınlanıyor? TRT 1 ekranlarında Ramazan Ayı boyunca yayınlanacak olan Mavera ile ilgili birçok bilgi bu haberimizde yer alıyor. Maveraya Yolculuk olarak yayınlanan dizi, son günlerde mavera dizisi nerede çekiliyor? mavera hangi kanalda oynuyor? mavera dizisi oyuncu kadrosu gibi birçok soruyu beraberinde getirdi.

Mavera Dizisi Nerede Çekiliyor

Mavera Dizisi Konusu

Birbirinden kaliteli yeni dizi yapımları yayınlayarak izlenme rekorları kıran TRT 1’de yeni bir dizi olan Maveraya yolculuk daha başlıyor: “Mavera” Hâce Ahmed Yesevi’nin en büyük hikayesini anlatan ‘Mavera’ dizisi Ramazan ayı boyunca her gece saat 23.45’de TRT 1 kanalında yayınlanacak. Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın yaptığı ve tarihteki ilk Alperenlerin hikayesini anlatacak olan Mavera, Yusuf Hemedani’nin emri ile Bağdat’a gönderilen Hace Ahmed Yesevi’nin o dönem çok küçük bir şehir ve bir dünya olan Bağdat’ta verdiği yaşam ve beraberliğin mücadelesini anlatıyor. Hâce’nin hikmetli nefesi; insanların ruhuna girdikçe, saflar ayrılıyor ve herkes kendi safına geçiyor. Bir tarafta onu Bağdat’tan geri göndermek isteyenlerin kurduğu oyunlar mahfili; diğer tarafta ise Hâce Ahmed’in “Alp” bileğiyle gücünü koruyarak, “Eren” yüreğine bastıracağı insanlar…

Mavera dizisi neyi anlatıyor

Mavera dizisi, Hacı Ahmed Yesevi’nin yaşamı boyunca verdiği mücadeleyi ve emeği anlatıyor.

Mavera Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Tarihimize büyük ışığı Hace Ahmet Yesevi’nin verdiği büyük savaşı anlatan Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda; Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Tansel Öngel, Sinan Tuzcu, Hasan Küçükçetin, Ferit Kaya, Adrian Can, Evren Erler, Mehmet Korhan Fırat, Nusret Çetinel, Erdem Ergüney, Nur Berfin Çiroğlu, Dilara Yeşilyaprak, Recep Usta, Sedat Mert, Muharrem Özcan, Demircan Kaçel, Handan Yıldırım, Haydar Köyel, Atilla Öner, Arben Akış, Volkan Uygun, Alper Türedi, Şükran Karanlık, Alkan Kızılırmak ve Zara rol alıyor.

Mavera Dizisi Nerede Çekildi?

Mavera dizisinin çekimleri genel olarak Konya’nın Meram ilçesinde Kayahüyük mahallesinde çekildi.

Mavera Dizisi Hangi Kanalda?

Mavera 12 Nisan itibari ile TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor.

Mavera Saat Kaçta?

Mavera her gece 23:45 saatinde TRT 1 kanalında yayınlanıyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir