Merkez Bankası FAST Para Transfer Limiti 2000 TL’ye yükseltildi.


T.C Merkez Bankası tarafından 8 ocak tarihinde yürürlüğe sürülen FAST’ın para transfer limiti yükseltildi.

Merkez Bankası FAST Para Transfer Limitini Arttırdı

T.C Merkez Bankası tarafından 8 Ocak 2021‘de kullanıma açılan Fonların Anlık ve Sürekli Transferi ya da kısa adıyla FAST sistemi ile 7/24 para transferi gerçekleştirmek mümkün hale gelmişti. Bu sistem sayesinde mesai saatleri dışında da bankalar arasında hemen anında transfer işlemi yapabiliyorsunuz.

FAST para transfer limiti 2 katına çıkarıldı.

İlk başta test amacıyla 50 TL limit ile kullanıma açılan FAST uzun zamandır 1000 TL limitle hizmet veriyordu. Yani FAST ile tek seferde yalnızca 1000 TL gönderebiliyordunuz. Bu miktardan Daha yüksek bir tutarı göndermek isteyen kişiler, 1000 TL’lik parçalara bölerek de mesai saatleri dışında anında para transferi yapabiliyordu.

Sistemin tamamen sorunsuz bir şekilde çalıştığını ve her geçtiğimiz gün yaygınlaştığını belirten T.C Merkez Bankası Zaten 1000 TL olan limitin bugün itibariyle 2000 TL’ye yükseltildiğini duyurdu.

Peki bu FAST nasıl çalışıyor?

T.C Merkez Bankası tarafından diğer ödeme sistemlerinin üstüne ek olarak işletime alınan anlık olarak ödeme sistemi FAST, 7/24 kullanılabiliyor. Bu sayede yapılan ödeme anında karşı hesaba geçerken, taraflar çalıştığı bankaları tarafından ödemenin durumu ile ilgili bilgilendirilebiliyor. Ve güvenlik için 25 saniye içerisinde başarısız olarak sonuçlanan ödeme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak iptal ediliyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara