Nurgül Yeşilçay NFT Dizisini Satışa Sunmaya Hazırlanıyor Dünyada İlk Kez


Nurgül Yeşilçay NFT Dizisini Satışa Sunmaya Hazırlanıyor Dünyada İlk Kez! Dünyada bir ilke imza atan Nurgül Yeşilçay, NFT’ye çevirdiği televizyon dizisinin başlangıcını hazırlıyor. 7 bölümlük mini dizi Poz’un yalnızca 50 orijinal kopyası olacak. Serinin her bölümü 3-4 dakikalık fotoğraf geçişlerinden oluşuyor.

Kripto para ve blockchain teknolojisi dünyasının hayatımıza getirdiği yeniliklerden biri olan NFT, artık bir serinin konusu. Ayrıca dünyada eşi olmayan bu proje, Türk televizyon tarihinin en sevilen isimlerinden Nurgül Yeşilçay’a ait. Özel bir dizi projesi oluşturan ve bu projeye “Poz” adını veren Yeşilçay, dizisini NFT’ye çevirerek satışa çıkaracak. Bu seriyi sadece 50 kişi satın alabilir.

Poz de Nurgül Yeşilçay dizisi 6 aylık bir çalışmanın ürünü. 7 bölümlük dizinin her bölümü 3 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Nurgül Yeşilçay’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Necati Kocabay’ın üstlendiği dizide Suzan ve Harun isimli evli bir çiftin hayatı anlatılıyor. Suzan, Harun’un ihanetini öğrendiğinde olaylar bir felakete dönüşür.

Nurgül Yeşilçay NFT Dizisinde yalnızca fotoğraflar var

Nurgül Yeşilçay NFT Dizisini Satışa Sunmaya Hazırlanıyor Dünyada İlk Kez

Alınan bilgilere göre bu mini dizide kamera kullanılmadı. Çünkü seri baştan sona fotoğraflarla oluşturuldu ve bu fotoğraflar akıcılık katıyor. Bu yüzden hem Nurgül Yeşilçay hem de Necati Kocabay bu üretime “dijital roman” diyor.

Poz, blockchain teknolojisi kullanılarak dijital olarak imzalandıktan sonra, şu anda bilinmeyen bir NFT pazarında satışa sunulacak. 50 imzalı içerik market üzerinden sahiplerine ulaşacak. Üretimin ne kadar katkıda bulunacağı ve Poz’u kimin alacağı henüz bilinmiyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara