Öğrenci Evi Karmaşası “Öğrenciler Yüzünden 6 Bin Lira Çöpe Gidiyor”


Öğrenci evi Karmaşası devam ediyor. Eskişehir’de yaşayan, 63 tane daireye sahip olan ev sahibi Abdullah Boztepe, kiracı öğrencilerin kaldığı evlerine zarar verdiğini söyleyerek, “Öğrenciler yüzünden yıl sonunda en az 6 bin TL çöpe gidiyor” dedi.

Öğrenci Evi

Üniversiteler için tekrar yüz yüze eğitim sistemine geçilmesi, atama ve tayinlerin yeniden başlaması gibi nedenlerle şehirlerdeki ticari hareketliliklerin de farklı boyutlar kazandığı apaçık ortada. Bu hareketliliklerin en yoğun yaşandığı sektörlerden biri de hiç şüphesiz ki emlak sektörü. Fahiş fiyatlar sebebiyle özellikle üniversite öğrencilerinin çok etkilendiği söz konusu olan barınma sorunu halen bir çözüme kavuşamadı. Öyle ki, kalacak evlerin pahalılık sorunundan dolayı kazandığı üniversiteye bile gitmekten vazgeçenlerin sayısı da çok fazla.

Mağdur öğrenciler ve öğrencilerin aileleri söz konusu fahiş fiyat artışlarını tamamen fırsatçılık olarak adlandırdı. Kimi ev sahipleri ve emlakçılar da asıl kendilerinin mağdur olduğunu belirtip fiyat artışında kendilerinin hiç bir müdahalesi olmadığını söyledi. E tabi bu durumda olan yine her zamanki gibi gençlere, öğrencilere oldu.

Öğrenci Evi Karmaşası “Öğrenciler evi berbat ediyor”

Öğrenci Evi

Eskişehir’de 63 dairesi olan ev sahibi Abdullah Boztepe, öğrencilerin sorumsuz olduğunu ve eşyalı kiraya verdiği daireleri yıl sonunda eşyaları ya da evi tamamen yıpranmış bir şekilde devraldığını ifade eden Boztepe, öğrencilerin sorumluluklarını bilip yerine getirdiği takdirde öğrencilere seve seve ev vereceğini söyleyerek, “Öğrenciler buraya düzgün bir şekilde okumaya gelse ben seve seve evimi vereceğim. Benim oğlumda okuyor, ben de çok ev aradım biliyorum o sıkıntıları. Ben evi örneğin iki kişiye veriyorum fakat evde birçok arkadaşıyla kalıyor ben bu yüzden evimi verirken çok düşünüyorum, ama ailesiyle gelenlere ev vermeye daha sıcak balkıyorum. Öğrencilerin yüzde 95’i evin duvarlarına yazı yazıyor, duvara resim çakıyorlar, bir kişi tutuyor evi 3-4 kişi kalıyor bu durumlar çok kötü. Hepsi böyle değil ama çoğunluğu böyle, öğrenci evi berbat ediyor” ifadelerinde bulundu.

“4 yıllık okulu 8 senede bitirmiyorlar”

Öğrenci Evi

Abdullah Boztepe sözlerine şu şekilde devam etti: “Öğrenciler biraz dikkat etseler hiçbir sorun olmayacak. Bazıları buraya gelip 4 yıllık okulu 8 senede bitirmiyorlar, bunların ailelerine de yazık. Ben öğrencileri seve seve alırım. Gelecekler buraya etrafını rahatsız etmeden otursalar bir sorun olmaz. Gece saat 02.30’da bile sabaha kadar yüksek seste müzik dinliyor, bu öğrencilerin komşuları aile oluyor. Gece geç saatlerde kalkıp gittim, ‘Yapmayın böyle, yatın saat 02.30 yarın okulunuz var’ diyorum beni dinlemiyorlar. Öğrenciler sorumluluk alsa çok şükür evler var. Öğrencilerin yüzde 35-40 kedi köpek besliyor, ben bunu istemiyorum.”


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara