Porsche Türkiye Otomobil Şarj Ağı Kuruyor


Porsche Türkiye Taycan, dünyaca ünlü otomobil markası Porsche, Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Porsche, Çin’de otomobil şarj ağı kuran ilk şirketti.

Elektrikli araçların yükselişi ülkemize de sıçradı. Ülkemde son dönemde elektrikli araç satışlarında yaşanan artış, dünyaca ünlü otomobil devi Porsche’nin de dikkatini çekti. Porsche bugün Türkiye’de tarih yazdı ve resmi olarak şirketi kurdu, diyebileceğimiz ilk araç şarj ağı bu.

Porsche Türkiye

Ülkemizde lüks otomobil sektörünün diğer şirketler kadar popüler olmaması nedeniyle Porsche, Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğinin de sinyalini verdi. Rakip firmaların öncüsü olduğunu ve 2021 sonuna kadar Türkiye’de 190 şarj istasyonu kuracağını söyledi.

Porsche, ülkemin pil onarım merkezindeki çalışmalarını da hızlandıracak. Konuyla ilgili olarak; “2020 yılına kadar müşterilerimizin işlerini tamamlayarak, 100 şarj istasyonu dahil 3 adet 350kw’lik Türkiye hızlı şarj istasyonu kurduk. Bunun sebebi ülke çapındaki tüm elektrikli araç kullanıcılarına 7,8 milyonluk yatırım. Porsche satış sonrası servis ekibi, Türkiye’de şarj ağına sahip ilk otomobil markası ve ücretlendiren en büyük dördüncü operatör olduğu için Porsche Research’e minnettar ”dedi.

Porsche Türkiye

Porsche Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi’nin başarılı çalışmaları ve eylemleri, Porsche’nin rakiplerinin çok ilerisinde olmasını sağladı.Porsche’nin rakiplerine büyük önem verdiği söylenebilir. Bakalım Porsche’nin bu hamlesi önümüzdeki birkaç gün içinde rakiplerine denk gelecek mi?

Peki elektrikli araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu araçların yüksek fiyatlarına rağmen ülkemizde başarılı olabileceğini düşünüyor musunuz?

Ayrıca Porsche, eyaletimizdeki akü onarım merkezlerindeki çalışmalarını hızlandıracak. Tema ile ilgili olarak; “2020 yılına kadar tüm elektrikli araç kullanıcıları için 100 şarj istasyonu kurmak üzere ülke genelinde 7,8 milyon lira yatırım yaparak Türkiye’nin en hızlı 3 350kw’lik şarj istasyonu ve müşterilerinin kurulumunu tamamladık. Porsche satış sonrası servis ekibi, tüm işçilik maliyetlerinden, ağdaki ilk otomobil markası oldu ve Türkiye’deki en büyük dördüncü operatöre sahip. ”Daha önce açıklanmıştı.

Porsche Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi’nin başarılı çabaları ve eylemleri sayesinde, Porsche rakipleri arasında rakipsiz ve rakipler için tek tehdit olduğu söylenebilir. Bakalım Porsche’nin bu hamlesi önümüzdeki birkaç gün içinde rakiplerine denk gelecek mi?

Peki elektrikli araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu araçların yüksek fiyatlarına rağmen ülkemizde başarılı olduğunu düşünüyor musunuz?


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara