Dr. Oetker Bölünüyor, VarislerAnlaşamadı. Pudinglerin Hali Perişan


130 yıllık geçmişi olan Dr. Oetker, 2007 yılından itibaren devam eden anlaşmazlıklarda sona gelindiğini açıkladı. Yeni yapılan anlaşma kapsamında Dr.Oetker’e ait olan markalar, Farklı isimler tarafından yönetilecek.

Dünya çapında puding üretimiyle biliniyor olsa bile çok daha farklık sektörlerde de hizmetlerini sürdüren Dr. Oetker, yıllar boyu süren anlaşmazlık sonucunda parça parça bölünme durumuna geldi. Dr. Oetker kurucusunun 2007 yılında ölen torunu  Rudolf-August Oetker’in 3 ayrı evlilikten toplamda sekiz adet çocuğunun olması, 130 yıllık köklü bir markanın bu noktaya gelmesine yol açtı.

Şirket tarafından resmi olarak yapılan açıklamada, 14 yıllık anlaşmazlığın sona erdiği ifade edildi. Alman medyasının edindiği bilgilere göre de Dr. Oetker bünyesinde kurulmuş olan farklı şirketler, artık farklı isimler tarafından kontrol edilecek. Dilerseniz şimdi, Dr. Oetker’e ait olan hangi şirketler kimler tarafından yönetilecek ona göz atalım.

Dr. Oetker Tarafından Alınan karar, tüketiciyi de çalışanı da etkilemeyecek

Edinilen bilgilere göre Dr. Oetker’in pizzatatlı ve diğer hamur işi ürünlerinden sorumlu olan şirketi Dr. August Oetker KG; Richard Oetker, Rudolf Louis Schweizer, Philip Oetker, Markus von Luttitz ve Ludwig Graf Douglas tarafından yönetilecek. Ayrıca yine Dr. Oetker’e ait olan Dr. August Oetker Nahrungsmittel KG, Conditorei Coppenrath & Wiese KG ve Radeberger Gruppe KG isimli şirketler ile birkaç otel de az önce bahsettiğimiz isimler tarafından yönetilecek.

Rudolf-August Oetker’in diğer üç çocuğu olan Carl Ferdinand Oetker, Julia Johanna Oetker ve Dr. Alfred Oetker ise Henkell & Co. Sektkellerei KG, Martin Braun Backmittel ve Essenzen KG isimli şirketleri yönetecek. Tıpkı diğer çocuklar gibi bu varisler de Le Bristol gibi birkaç otelin yönetimine oturacak. Şirket, konunun sadece yönetimle ilgili olduğunu, ne tüketicilerin ne çalışanların bu durumdan etkilenmeyeceğini açıkladı.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir