Sağlık Bakanlığı YouTuber’larla çalışmaya başlayacak: “Üçüncü doz için yukarı kaydırın”


Sağlık Bakanlığı YouTuber’larla çalışmaya başlayacak! Türkiye’de aşılama oranı giderek düşerken, gençlerde en bulaşıcı olan varyant olduğu ortaya çıkan delta varyantı etkisini artırıyor. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı, gençlere ulaşmak için YouTuber’larla çalışmaya başlayacak.

Sinovac aşısının iki dozunu alan ve yeni varyantlar ortaya çıktıktan sonra üçüncü dozunu almayanlar risk altındadır. Sağlık Bakanlığı’na göre, özellikle 182 ‘ün üzerindeki gençler için aşılama programı yavaşlıyor. Yeni varyantların etkisi büyük.

Türkiye’de 23 yaş altı aktif vaka. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı gençlere ulaşmak için YouTuber’larla birlikte çalışacak. Hürriyet’ten Meltem Özgenç’in haberine göre bakanlık, gençlerin gönüllü olarak aşı olmalarını sağlamak için böyle bir çalışma yapacak. Ancak projenin detayları henüz netlik kazanmadı.

Sağlık Bakanlığı YouTuber’larla çalışmaya başlayacak! Türkiye’deki aşılanma hızı grafikte net bir şekilde görülebiliyor:

Sağlık Bakanlığı YouTuber'larla çalışmaya başlayacak

Türkiye’de nüfusun %65’i en az 1 doz, %57’si ise 2 doz almıştır. Ancak yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi bu aşıların çoğu Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yapılmıştır. Eylül ayının ilk günlerinden itibaren ise her gün yeni aşı yaptıranların sayısında önemli bir azalma oldu.

Delta varyantı, sosyal olarak daha aktif olan ve bu nedenle bulaşma riski daha yüksek olan gençleri hedeflemektedir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı’nın bu hamlesi kağıt üzerinde mantıklı görünüyor. Ancak YouTube’daki içerik üreticileri, platform içindeki “aşı, salgın, Covid19, koronavirüs” uyarılarındaki kısıtlamaları


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara