Samsung Galaxy S21 FE’nin Özellikleri Resmi Olarak Yayınlandı


Samsung Galaxy S21 FE’nin Özellikleri Resmi Olarak Yayınlandı! Samsung şirketinin piyasaya çıkış tarihi yaklaşmakta olan uygun fiyatlı amiral gemisi telefonu Galaxy S21 FE, Google Play Console‘da listeye eklendi. Bu listeleme, telefonun bazı kritik özelliklerini de ortaya çıkarmış oldu.

Güney Koreli, dev teknoloji şirketi Samsung, son yıllarda amiral gemisi telefonlarının biraz daha uygun fiyatları versiyonlarıyla tüketicilerin ilgisini çekmek için çalışmalarına devam ediyor. Üstelik bu hamlesi ile başarılı da olan şirket, “Fan Edition” ya da kısaltma olarak “FE” kodlu modellerinin üretimine devam ediyor. Samsung hayranları ise uzun bir süredir, Samsung’un amiral gemilerinden biri olan Galaxy S21’in Fan Edition versiyonunu heyecanla bekliyorlardı. Şimdi beklenen oldu. Galaxy S21 FE, artık Google Play Console’a eklendi.

Aslına bakarsanız, Galaxy S21 FE, bugüne kadar onlarca sızıntı konusu oldu. Fakat Yaşanan bu son gelişme, bu telefonun artık daha resmi bir hale geldiğini gözler önüne serdi. Üstelik Galaxy S21 FE’nin Google Play Console’a eklenmiş olması, bu cihazın sahip olacağı bazı temel özellikleri de ortaya çıkarıyor. 

İşte Samsung Galaxy S21 FE’nin sahip olduğu bazı özellikler

Samsung Galaxy S21 FE

Google Play Console’da yer alan bu veriler, yaklaşmakta olan Samsung uygun fiyatlı amiral gemisi telefonunun Qualcomm Snapdragon 888 işlemciye sahip olacağını gösteriyor. Bu işlemci daha önce, Galaxy S21 ailesinde de tercih edilmişti. Fakat RAM konusunda Samsung bu kez şaşırttı. Zira listeye eklenen akıllı telefon 6 GB RAM ile geliyor. Samsung şirketi bugüne kadar, Snapdragon 888’le çalışan hiçbir modelinde 6 GB RAM kullanmamıştı.

Samsung Galaxy S21 FE’nin ekranıyla ilgili az da olsa bilgi veren Google Play Console, Galaxy S21 FE’nin 2009 x 1080 piksel çözünürlük sunabilen Full HD+ bir ekranla geleceğini ve bu ekranın piksel yoğunluğununda 480 dpi olacağını gösteriyor. İşletim sistemi olarak ise tahmin edebileceğiniz üzere Android 11’i görüyoruz. 


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir