Samsung’dan Plastik Atık Sorununa Karşı Örnek Bir Adım.


Samsung, Unpacked etkinliğinde doğaya zararlı plastik atık sorununa yönelik bir çözüm süreci içerisinde olduklarını açıkladı. İşte şirketin yeni çevreci yaklaşımı…

Plastik Atık

Samsung şirketi, plastik kirliliği ile mücadelede “ben de varım” dedi. Güney Kore merkezli teknoloji devi, Unpacked 2021 etkinliğinde yepyeni çıkardığı teknolojik ürünlerini tanıttı. Şirket, Flip 3, Galaxy Buds 2, Galaxy Z Fold 3, ve Galaxy Watch 4 cihazları ile ilgili birçok ayrıntıyı paylaştı. Fakat teknoloji üreticisinin Unpacked 2021 etkinliğinde açıkladığı tek konu cihazların özellikleri olmadı.

Samsung, artık tek kullanımlık plastik atıkları kullanmayacak

Etkinliğin ana konusu Samsung’un ürettiği yeni cihazları olsa bile sona doğru şirket, çevreci kitlelerin kalbini kazanacak bir gelişmesini duyurdu. Birleşmiş Milletler İklim Paneli raporunun açıklanmasının üzerinden yalnızca birkaç gün sonra Samsung, 2025 yılına kadar tek kullanımlık plastikleri bütün ürün ambalajlarından tamamen çıkaracağını açıkladı.

“Galaxy for the Planet (Gezegen için Galaxy)”i misyonunu açıklayan Samsung, 2025 yılına kadar tüm yeni mobil ürünlerinde geri dönüştürülmüş materyaller kullanacağını belirtti. Şirketin ilk hedefleri, karbon ayak izini ve Galaxy ürünlerinin üretiminden atılmasına kadar kaynak tüketimini azaltmak .,

Samsung Şirketi, akıllı telefonların şarj aletlerinin bekleme modunda iken sıfır güç tüketimini elde etmeyi hedefliyor. Bunun dışında 2025 yılına kadar 0,005 watt‘ın altına düşürmeyi de hedef haline getirdi. Tüm akıllı telefon şarj cihazlarında bekleme modundaki güç tüketimini 0,02 W‘a düşürdü.

Samsung’un diğer açıklamaları arasında bulunan, tasarım süreçlerini Galaxy Upcycling, ürün yaşam döngüsünü ve takas programları vasıtasıyla geliştirerek e-atığı azaltmak yer alıyor.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara