Sanat Dijitalleşme Çağında: Binance, van Gogh, da Vinci Gibi Unutulmayan Sanatçıların Eserlerini NFT Olarak Satışa Sunacak


Binance, State Hermitage adlı müze ile NFT’ler için bir iş anlaşması yaptı. Borsa, bu anlaşma kapsamında dünyaca ünlü portreleri benzersiz token haline getirecek ve açık artırma yöntemi ile satışa sunacak. Portreler, sonbahar gibi Binance’in NFT pazarına girmeye başlayacak.

Dünyaca bilinen kripto para borsası Binance, kısa bir süre önce kendilerine ait NFT pazarını açtıklarını duyurmuşlardı. Bu pazarı daha geniş kitleye ulaştırmak ve NFT’nin önemini göstermek isteyen şirket, yeni bir karar aldı. Şirket, aldığı bu karar ile dünyaca ünlü portreleri NFT haline getirdikten sonra satışa sunacak.

Binance, bu kararı Saint Petersburg’daki State Hermitage isimli müzeyle hayata geçirecek. Yapılacak çalışmalarla Leonardo da Vinci ve Vincent van Gogh gibi dünya tarafından bilinen ünlü ressamların eserleri, benzersiz token haline getirilecek. Sonrasında bu NFT’ler, açık artırma yöntemi ile satışa çıkarılacak. Tüm Binance kullanıcıları, bu açık artırmalara girebilecek.

Dünyaca bilinen portrelerin ikişer kopyası yapılacak

Leonardo da Vinci’ye ait “Son Akşam Yemeği” isimli tablo.

Binance yetkililerince yapılan açıklamalarda “Son Akşam Yemeği” gibi en meşhur portrelerin NFT’leri, ikişer kopya olacak şekilde yapılacağı söyleniyor. Bu kopyalardan biri açık artırmayla yeni sahibine satılacak. Diğeriyse State Hermitage’in veri tabanına girilecek. Ayrıca satılan her NFT; müze müdürü olarak görev yapan Mikhail Piotrovsky tarafından dijital olarak imzalanacakmış.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara