Korktun mu? Simge Barankoğlu Gözaltına Alındı: Dolandırıcılıkla Suçlanıyor!


Sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu, dolandırıcılık iddiasıyla yeniden tutuklandı. İzmir Ödemiş’te tutuklanan Simge Barankoğlu için arama kararı çıkarıldığı biliniyor. Fenomen geçmişte dolandırıcılıktan yargılandı ve hapse atıldı.

“Korktun mu?” Sosyal medyada bir süredir videolarına maruz kalınan sosyal paylaşım fenomeni Barankoğlu ikonu, İzmir Ödemiş’te gözaltına alındı. Barankoğlu hakkında dolandırıcılık iddiasıyla arama kararı çıkarıldığı biliniyor. Baranoğlu daha önce de benzer bir şikayetten yargılanmış hatta hapis yatmıştı.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün uygulamasına göre tutuklanan Barankoğlu’nun GBT tarafından sorgusu sırasında olayla ilgili arama kararı çıkarıldığı belirlendi. Gözaltına alınan olgunun, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edileceği şimdiden biliniyor.

Simge Barankoğlu Daha Önce 56 gün hapis yatmıştı

Simge Barankoğlu

Simge Barankoğlu, 2021 yılının sonunda benzer suçlamalarla gözaltına alındı, hatta mahkemeye çıkarıldı.Süreçte tutuklanarak cezaevine gönderilen sosyal medya fenomeni 56 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı.

Aralık 2021’deki operasyon, toplumsal medyada dolandırıcılık icra eden bir şebeke üzerineydi ve Barankoğlu da bu şebeke kapsamında gözaltına alınmıştı. Ancak yeni gözaltıyla alakalı hemen hemen net bir malumat yok. Bu seferki gözaltının önceki şebekeyle ilgisi olup olmadığı şimdilik bilinmiyor…


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara