SON DAKİKA: YÖK Başkanı Değişti


Resmi Gazete’ye göre YÖK başkanı değişti. Yeni başkan, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar oldu. Diğer yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiğine yönelik iddialar da henüz karşılık bulmadı.

Bu gece saatlerinde Türkiye, eğitim kurumlarında hareketli saatler yaşandı. Öncelikle Marmara Üniversitesi, Twitter üzerinden yaptığı ve kısa süre sonra sildiği paylaşımında Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar’ın, Prof. Dr. Yekta Saraç’în yerine YÖK Başkanı olarak atandığını açıkladı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiği ve istifasının kabul edildiği iddiaları ortaya çıktı.

Bu gelişmelerin sonrasında Türkiye’nin tüm gözleri yayınlanacak olan Resmi Gazete’ye döndü. Alınan kararların açıklandığı gazetenin bugünkü sayısı, resmigazete.gov.tr‘de yayınlandı. Gazetenin yayınlanmasından sonra her iki gelişmenin de akıbeti belli olmuş oldu. YÖK Başkanı değişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiği iddiası karşılık bulmadı.

YÖK Başkanı değişti:

Resmî Gazete’de yayımlanan karar göre Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar oldu. Erol Özvar, yine bu gece yayımlanan Resmî Gazete’yle Yüksek Öğretim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiğine dair bir ifade yer almadı:

Öbür yandan gece saatlerinde ortaya atılan Ziya Selçuk’un istifa ettiği iddiaları da, henüz doğruluk payına sahip değil. Resmî Gazete’de kendisinin istifa ettiğine yönelik herhangi bir ifade yer almadı.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir