Tekirdağ’da oluşan Asperitas Bulutları Görenleri Şaşkına Döndü. Peki Bu Ürkütücü Bulutlar Neden Oluştu?


Tekirdağ’da oluşan Asperitas Bulutları Görenleri Şaşkına Döndü. Peki Bu Ürkütücü Bulutlar Neden Oluştu? Ülkemizde oldukça sık görülmeyen sadece Amerika’da yaşayanların fazlaca alışkın olduğu görüntüler, bugün Tekirdağ’dan geldi. Peki gökyüzünün adeta bir tehlike filmi efektine büründüğü görüntülerin nedeni ne? Gelin, beraber bakalım.

Doğa bütün güzellikleriyle bizi kucaklarken, zaman zaman de ürkütücü ve tüyler ürpetici sahneler sunabiliyor. Üstelik bu görüntülerden bazıları vatanımızda de karşımıza çıkarak bizleri şaşkınlığa uğratabiliyor.

Bugün de yeniden benzer görseller Tekirdağ’dan geldi. Görenleri şaşkınlığa uğratan ve adeta photoshop uygulanmış hissi veren görüntülere ve detaylarına gelin beraber bakalım.

Tekirdağ’da görüntülenen Asperitas bulutları:

Asperitas Bulutları

Her ne kadar ülkemizde bu biçim görüntülere oldukca alışık olmasak da nadiren muadil gelinen bu tabiat vakasının tarih süresince pek oldukca örneği mevcut. Görüntüye sebep olan şey ise; bulutların üst üste binecek halde yer değiştirmesi. Dünyamızı çevreleyen bulutlar, bazen yer değişikliği esnasında daha yoğun bir katman halinde birikerek üst üste gelebiliyor ve yukarıda görmüş olduğunuz görüntüleri görmemize sebep olabiliyor.

Görüntüler ‘ürkütücü’ olsa da Asperitas ismi verilen bu bulut oluşumlarının sebep olduğu herhangi bir fena vaka görülmemiş.Genellikle de bu bulut kümeleri kısa bir müddet içinde olaysız bir biçimde dağılır. Üstelik Amerika’nın muayyen kesimlerinde bu bulut oluşumuna çoğunlukla rastlanıyor. Ancak bizler bu ve bunun şeklinde bir görselleri nadiren görebiliyoruz. Bu sebeple de hepimiz için oldukca şaşırtıcı ve ilgi çekici bir konum haline gelebiliyor. Twittter ve İnstagram gibi Sosyal medya platformlarında tam olarak bu sebeple, Asperitas bulutları pek fazlaca kullanıcı tarafınca paylaşıldı.

İşte o Asperitas bulutları paylaşımlardan bazıları:


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir