Telefon Alımlarında Kredi Kartı İle Kaç Taksit Yapılır? Yeni Düzenleme Geldi


Telefon Alımlarında Kredi Kartı İle Kaç Taksit Yapılır? Yeni Düzenleme Geldi! Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), cep telefonu alışverişlerinde uygulanan ön ödeme limitini değiştirdi. Daha önce 3.500 TL olan 12 ay taksit limiti şimdi 5.000 TL’ye yükseltildi.

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK), daha önce kurmuş olduğu bir uygulama ile cep telefonu satın alırken depozito limiti belirledi. Bu uygulama ile ödeme limiti 3.500 TL ve üzeri telefonlar için sadece 3’tür. Bu sınırın altındaki telefonlar için ödeme 12 ay olabilir. Karar verildiğinde dolar kuru 4,75 TL idi.

Daha dün Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği’nden (MOBİSAD) konuyla ilgili bir yanıt geldi ve BDDK düzenlemelerinde değişiklik yaptığını açıkladı. BDDK tarafından yapılan basın açıklamasına göre cep telefonu alım limiti olarak kabul edilen seviye yükseltildi.

Telefon Alımlarında Kredi Kartı İle Kaç Taksit Yapılır? Yeni Düzenleme Geldi! 3.500 TL’lik sınır 5.000 TL’ye çıkarıldı:

Telefon Alımlarında Kredi Kartı İle Kaç Taksit Yapılır?

Yapılan açıklamada “Cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerindeki vade sınırının, fiyatı 5.000 TL ve altında olan cep telefonları için 12 ay, fiyatı 5.000 TL’nin üzerinde olan cep telefonları için 3 ay olarak belirlenmesine karar verildi.” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca cep telefonu alımlarında kullandırılan ihtiyaç kredilerinin vadesi belirlenirken dikkate alınan 3.500 TL tutarındaki tutar da 5.000 TL’ye ayarlanmıştır. Son olarak 5.000 TL ve altı cep telefonlarında ödeme limiti 12 ay, 5.000 TL üzeri telefonlarda ise 6 ay olarak belirlendi.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara