Telefon ve İnternete Zam Geliyor: Özel İletişim Vergisi Zam Oranı Açıklandı


Telefon ve İnternete Zam Geliyor: Özel İletişim Vergisi Zam Oranı Açıklandı! İnternet gibi her türlü mobil elektronik iletişim ve hizmetlerden alınan özel medya vergisi, bugün yayınlanan Resmi Gazete ile %6,2’ye yükseltilmiştir. Ayrıca temizlik vergisi, damga vergisi, telif vergisi ve Vergi Usul Yasası (VUK) da aynı oranda artırıldı.

İlk olarak 1999’da uygulamaya konan özel bir iletişim vergisi, her tür mobil elektronik iletişim, radyo ve televizyon yayınları ile İnternet servis sağlayıcıları, kablolu ve kablosuz televizyon için geçerlidir. Her hizmet için belirli bir ücret alınır ve kullanıcının hak kazandığı hizmet bedeli Devlete aktarılır. Resmi Gazete’nin 30 Ocak sayısında yayınlanan bir kararname ile ÖTV oranı vergi oranına yükseltildi

Resmi Gazete’nin bu akşam yayımlanmasıyla birlikte Özel Medya vergi oranı artırıldı. 21 Aralık 2021 tarih ve 31696 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren Özel İletişim Vergisi %6,2 oranında artırılmıştır. Haberleşme özel vergisine ek olarak, bir dizi vergi de artırıldı.

Telefon ve İnternete Zam Geliyor: Özel İletişim Vergisi Zam Oranı Açıklandı! Emlak vergisi de %18,10 oranında artırıldı:

Telefon ve İnternete Zam Geliyor: Özel İletişim Vergisi Zam Oranı Açıklandı

Karar kapsamında temizlik vergisi, damga vergisi, telif vergisi ve Vergi Usul Yasası (VUK) da 6,2’ye yükseltildi. Ayrıca emlak vergisi %10’a yükseltildi. Özel iletişim vergisi zammı ile birlikte büyük ihtimalle Ocak ayında tarifelerin değiştiğini göreceğiz.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir