Telegram Web Uygulamaları WebZ ve WebK’yı Duyurdu


Telegram uygulamasının geliştiricileri, anlık olarak mesajlaşma uygulaması için iki adet yeni web sürüm yayınladı. Telegram WebZ ve Telegram WebK olarak adlandırılan bu sürümler, Telegram’ın en temel özelliklerini sunmaya devam edip sürümler arasında arasında çok ufak farklılıklar bulunuyor.

WhatsApp’ın gizlilik politikası güncellemesinden sonra 25 milyonu geçen yeni kullanıcıya ulaşan Telegram, bu gün iki adet web hizmetini kullanıcıların kullanımına açtığını duyurdu. “Telegram WebZ” ve “Telegram WebK” olarak adlandırılan bu uygulamar, kullanıcılara tıpkı masaüstü ve mobil sürümündeki mesajlaşma tecrübesini sunmakta.

Telegram tarafından yapılan yeni açıklamalarda, bu web uygulamalarının kullanılabilmesi için mobil sürümün akıllı telefonlarda bulunmasının zorunlu hale geldiğini duyuruyor. Kullanıcıların kısa mesaj ve ya QR kod kullanarak iki farklı doğrulama ile Telegram WebZ ve WebK’ya giriş yapabileceklerini ifade eden Telegram yetkilileri, sürümlerin bazı özellikleri konusunda kısıtlı olup bunların düzeltileceğini söylüyor. Telegram WebZ ve Telegram WebK sürümleri arasında neredeyse hiçbir fark göze çarpmıyor.

telegram

Telegram WebZ Nasıl Kullanılır?

Telegram uygulamasının yeni web sürümleri, karanlık mod, gruplar, sohbetler ve hareketli etiketler gibi bir çok özelliğe sahiptirler. Tasarım açısından oldukça benzerlikleri bulunan sürümler, bazı ufak farklarla birbirlerinden ayrılıyor. Örnek olarak Telegram WebZ’de tarayıcı bildirimleri için bir simge yok ama bu sürümün renkli arka planları var. Telegram WebK’da ise adres çubuğunda hızlı yükleme için imkan sağlayan bir kısayol bulunuyor.

Telegram uygulmasının geliştiricilerince yapılan duyurularda, yeni web sürümlerine neden gerek olduğuna dair net bir açıklama yok. Şirket içi rekabetin çok önemli olduğunu söyleyen yetkililer, bu şekilde iyi yeni web uygulaması daha oluşturup duyuracaklarını ifade ediyorlar. Telegram’ın halihazırda bulunan web sürümünü göz önüne aldığımızda Telegram WebZ ve WebK’ya aslında gerek olmadığını ve bu sürümlerin zaman geçtikçe işlevini kaybedip ya da farklı amaçlar için kullanılıp değiştirilebileceğini söylemekte fayda var. Telegram uygulamasının web sürümlerini kullanmak isterseniz Telegram WebZ için Buraya, Telegram WebK sürümü için ise Buraya tıklayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.


ETİKETLER :

YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara