Tesla Otomobiller Artık Türkiye’ye Gelecek! Elon Musk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Görüşmesinin Nedeni Belli Oldu.


Tesla Otomobiller Artık Türkiye’ye Gelecek! Elon Musk’ın Türkiye’ye gelişiyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre Musk, bu ziyaret sırasında Türkiye’deki Tesla Motors için sermaye artırdı. Ayrıca Tesla otomobilleri de Türkiye’ye gelecek.

Milyarder işadamı Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek video konferans yaptı. Elon Musk’ın Türkiye’ye gelişi o dönemde gündemin ana maddelerinden biriydi. Şimdi ise o ziyaretle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre Türkiye’ye getirilen beklenmedik Tesla otomobili Elon Musk’ın Türkiye’deki görüntüsünden geldi. Bu görüşmelerde Elon Musk’ın “Tesla Motors” adlı şirketin Türkiye’deki 710.000 TL’lik sermayesini, 50 milyon TL artırdığı bildiriliyor. Bu yatırımlar sayesinde Tesla’nın lansmanını yaptığı tüm modeller ülkemize getirilerek kamuoyuna tanıtılacak.

Tesla Otomobiller Artık Türkiye’ye Gelecek! Tesla Motors’un CEO’su bile belli oldu

Tesla Otomobiller

İddialara göre Tesla Motors adlı bir şirketin başına Kemal Geçer getirildi. Bu isim 2015 yılından bu yana Lufthansa Airlines’ın Türkiye-Irak CEO’su. Şirketin Kemal Geçer sayesinde %20 büyüdüğünü düşünürsek Tesla Motors’un Geçer’den çok şey beklediğini söyleyebiliriz.

Elon Musk’ın Türkiye’ye yaptığı ilk çağrı bu değil. İşadamı 2017 yılında Türkiye’yi bizzat ziyaret etmişti. Bu ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de görüşen Musk, Türkiye’yi memnun etmişti. Geçen yıl Elon Musk ve Recep Tayyip Erdoğan video konferans yoluyla bir araya geldi.


YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir