THY: ”Uçuş Seferlerinizi Kontrol Edin” uyarısında bulundu.


THY: ”Uçuş Seferlerinizi Kontrol Edin” uyarısında bulundu. Türk Hava Yolları CEO’su Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı merkezli uçuşların 07:00’den itibaren yeniden başladığını, 131 uçuşun ise 13:00’e kadar planlandığını duyurdu. Ekşi, uçuşu olan vatandaşların yapması gerekenleri de anlatıyor.

Uçuş Seferleri

Kış bu yıl Türkiye’ye en sert haliyle geldi. Ülkenin en güneyinde kar yağarken, kar nedeniyle binlerce yurttaşımız esaret altında yaşıyor. Bazıları İstanbul havaalanında mahsur kalan insanlar. Kar yağışı nedeniyle pistler karla kaplanırken, kötü hava koşulları nedeniyle yüzlerce uçuş ertelendi veya tamamen iptal edildi.

Havayolu denilince akla gelen ilk şirket olan Türk Hava Yolları da hava şartlarından dolayı uçuş yapamıyor. Ancak Türk Hava Yolları CEO’su Bilal Ekşi’nin son açıklamaları bugünden itibaren uçuşların yeniden başladığını ortaya koyuyor. THY CEO’su soygun planlayan vatandaşlara yapılması gerekenleri de açıklıyor.

THY Ceo’su Bilal Ekşi’nin açıklaması şöyle:

Istanbul Havalimanında kademeli olarak seferler normale dönmeye başladı. Saat 07-13 arasında (geliş ve gidiş) 131 sefer planlandı. Lütfen Havalimanlarına gelmeden seferinizin durumunu Web sitemizden kontrol ediniz.

Bilal Ekşi’den yapılan açıklamaya göre, uçuşlar mümkün olduğunca devam edecek, ancak tam kapasitede değil. Ekşi, aslında saat 07.00’de başlayan sürecin İstanbul havalimanının bir fırtınada faaliyete geçeceğini gösterdiğini iddia ediyor. Peki Türk Hava Yolları uçuşunu kontrol etmek isteyen vatandaşlar bunu nasıl yapmalı?

Türk Hava Yolları Uçuş Seferleri kontrolü nasıl yapılır?

  • Bağlantıya tıklayın.
  • Uçuş numaranızı girin.
  • Sorgulama yapın.

YORUMLARBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


escort ankara